práve ste tu : Šport Loptové športy Favoritom finále volejbalovej extraligy mužov je UNICEF

Favoritom finále volejbalovej extraligy mužov je UNICEF

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA/HUMENNÉ 11. apríla (WEBNOVINY) - V piatok 13. apríla sa začína finále volejbalovej extraligy mužov, v ktorom sa stretne Volley Team UNICEF Bratislava s VK Chemes Humenné.

Kým pre "chemesákov" to bude už piate finále v rade (v rokoch 2008 a 2010 ho zavŕšili ziskom titulu), "bieli tigri" z VT UNICEF sú v boji o zlato vôbec prvýkrát v histórii.

"Bola by škoda nevyužiť túto šancu. Pre viacerých hráčov vrátane mňa to bude bodka za kariérou. Určite by sme chceli, aby bola víťazná. Dalo by sa povedať, že ´starci´ sa na finále tešia," nadľahčil situáciu hrajúci tréner bratislavského tímu Branko Pistovič narážajúc na vekový priemer tímu, ktorého základ tvoria hráči narodení dávno pred rokom 1980.


Humenčania vo štvrťfinále bez prehratého zápasu

Humenčania sa do finále predrali cez VK Mirad PU Prešov vo štvrťfinále a VKP Bratislava v semifinále play-off. Neprehrali pritom ani jeden zápas. Ich tréner Rostislav Chudík však tvrdí, že favoritom je tím zo slovenskej metropoly.

"V ich prospech hovoria obrovské skúsenosti. Je to družstvo zložené z vyzretých volejbalistov, majú kvalitné zázemie. My chceme predviesť kvalitnú hru. Budeme sa spoliehať predovšetkým na našu dravosť, bojovnosť," uviedol v rozhovore pre SITA lodivod východniarov, ktorý prebral družstvo až vo februári, keď nahradil Richarda Vlkolinského.

Od jeho príchodu zaznamenali Humenčania niekoľko pozoruhodných výsledkov. Vo štvrťfinále Stredoeurópskej ligy sa postarali o senzáciu, keď vyradili favorizovaný rakúsky tím Posojilnica Aich/Dob.

Hanbu neurobili potom ani vo Final Four tejto nadnárodnej súťaže, kde síce skončili poslední, ale až po dvoch nešťastných tajbrejkových prehrách v semifinále i súboji o bronz. "Psychicky to hráčom určite pomohlo. Verím, že budeme dôstojným súperom favorizovanému UNICEF-u," pokračoval Rostislav Chudík.


Pripravení zabojovať sú všetci hráči

Fináloví súperi sa v tejto sezóne stretli dvakrát a v oboch prípadoch sa tešili Bratislavčania. V Humennom zvíťazili 3:0, doma 3:1. "Od nášho presťahovania do Hant arény sme v nej ešte v domácej súťaži neprehrali," pripomína Branko Pistovič. "Je to nevolejbalová hala, ťažko sa v nej orientuje. Na hracej ploche je množstvo čiar pre hádzanú, basketbal, volejbal. Je tam netradičné osvetlenie. To všetko hrá do kariet tímu, ktorý je tam doma," kontroval lodivod "chemesákov".

Obaja tréneri majú radosť z toho, že všetci ich hráči sú zdraví a pripravení zasiahnuť do bojov o titul. "Menšie problémy má Matej Hukel, ale do piatka, kedy sa začína séria, by mal byť v poriadku," spresnil kormidelník Volley Teamu.

Špička v slovenskom mužskom volejbale sa vyrovnala. Vo finále sa stretnú tímy, ktoré v tabuľke skupiny o 1. - 4. miesto obsadili druhú a štvrtú priečku. "Play-off má svoje zvláštne pravidlá. Vidíme to v každom športe. Pre nás je zadosťučinením už to, že sme vo finále. Núka sa nám šanca opäť byť majstrami. Bolo by chybou nepokúsiť sa ju využiť," dodal Rostislav Chudík.


Finále sa hrá na štyri víťazné zápasy

"My si veľmi vážime súpera. Jeho výhodou bude obrovská podpora fanúšikov. Verím, že aj nás prídu podporiť naši priaznivci. Nemôžeme sa spoliehať na to, že budeme mať výhodu domáceho prostredia v prípadnom siedmom zápase. Musíme ísť do každého stretnutia naplno. Uvedomujeme si, že na konci sezóny už nemáme síl na rozdávanie. Preto musíme nielen naplno využiť našu halu, ale pokúsiť sa zlomiť súpera aj u nich. Opakujem, že sa všetci na finále tešíme," optimisticky zakončil Branko Pistovič.

Zaujímavosťou najvyššej slovenskej súťaže je, že v rokoch 2002 a 2003 bol majstrom Púchov, odvtedy ani raz nebola obhajoba úradujúceho šampióna úspešná. Tradícia bude pokračovať aj po tejto sezóne, pretože obhajca minuloročného prvenstva VKP Bratislava hrá tentoraz "iba" o bronz. VT UNICEF má šancu v prípade triumfu v extralige byť po siedmich rokoch prvým tímom, ktorý by získal Slovenský pohár aj titul. Naposledy sa to podarilo v roku 2005 Prešovu.

Finále sa hrá na štyri víťazné zápasy. Prvé dva a prípadný piaty a siedmy duel sú naplánované v bratislavskej Hant aréne, tretí, štvrtý a prípadný šiesty si budú môcť diváci pozrieť v Humennom.

Program finálovej série na štyri víťazstvá:
13. apríla (piatok): Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné (19.00) - Hant aréna na Pasienkoch
14. apríla (sobota): Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné (19.00) - Hant aréna na Pasienkoch
20. apríla (piatok): VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava (18.00)
21. apríla (sobota): VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava (18.00)

Prípadné ďalšie zápasy:
25. apríla (streda): Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné (19.00) - Hant aréna na Pasienkoch
28. apríla (sobota): VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava (18.00)
2. mája (streda): Volley Team UNICEF Bratislava - VK Chemes Humenné (19.00) - Hant aréna na Pasienkoch

Prehľad doterajších majstrov Slovenska v ére štátnej samostatnosti:
1993 VKP Bratislava
1994 VKP Bratislava
1995 VKP Bratislava
1996 VKP Bratislava
1997 VKP Bratislava
1998 VKP Bratislava
1999 VKP Bratislava
2000 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2002 ŠK Matador Púchov
2003 ŠK Matador Púchov
2004 VKP Bratislava
2005 VK PU Prešov
2006 VKP Bratislava
2007 VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom
2008 VK Chemes Humenné
2009 VKP Bratislava
2010 VK Chemes Humenné
2011 VKP Bratislava
2012 ? ? ? ? ?

Štatistika

 
Aktuálne máme 178 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.