práve ste tu : Šport Loptové športy Z Tatranu odchádza Kukrika, Prešov si chce udržať Rašiča

Z Tatranu odchádza Kukrika, Prešov si chce udržať Rašiča

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

PREŠOV 20. apríla (WEBNOVINY) - Po prestupe pivota Michala Kopča do bundesligového VfL Gummersbach si dres hádzanárov Tatrana Prešov neoblečie v ďalšej sezóne ani spojka Ante Kukrika.

"S Kukrikom sme nepredĺžili kontrakt. Naše očakávania nenaplnil a myslím si, že ani on sa tu necítil najlepšie. Vraj sa vracia domov do Bosny a Hercegoviny a údajne by mal zakotviť v Banji Luke. Všetci hráči nášho kádra, s ktorými rátame na ďalšie obdobie, majú zmluvy," informoval Korzár majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

Zmluvy s úradujúcim slovenským majstrom predĺžili napríklad legionári Dainis Krištopans, Svetislav Verkič a Žarko Pejovič.Za Kopča majú Šarišania vyhliadnutých troch pivotov.

"Všetci sú hráčsky podobní Kopčovi. V najbližších dňoch zverejníme, pre koho sme sa rozhodli. Určite to však bude hráč schopný hrať v útoku i obrane," prezradil pre regionálny denník M. Chmeliar.

V Prešove si chcú udržať aj srbského trénera Djordjeho Rašiča, ktorý prišiel pred začiatkom aktuálnej sezóny a družstvo vedie s asistentom Ivanom Pompošom.

"Manažérovi nášho klubu Miroslavovi Šostákovi som už dal pokyn, aby Rašičovi v predstihu oznámil, že máme záujem o jeho ďalšie pôsobenie. Predpokladám, že sa s ním v najbližších dňoch stretneme a ponúkneme mu predĺženie kontraktu o ďalší rok," poznamenal k otázke kormidelníka majiteľ Tatrana.

Chmeliar sa pre Korzár vyjadril aj k možnému príchodu strelecky disponovaného reprezentanta SR Olivera Rábeka z Nových Zámkov: "Máme ho síce zmluvne zaviazaného až od leta budúceho roka, ale zobrali by sme ho aj skôr. Nové Zámky však o jeho skoršom uvoľnení nechcú ani počuť. V čase, keď sa za hráčov neplatí a napríklad jeden španielsky manažér nám núka asi tridsať voľných hráčov, Novozámčania odmietajú za Rábeka 50 000 eur a k tomu dvoch našich zmluvných hráčov. S nami nechcú rokovať a pritom aj počas Final Four SEHA League v Záhrebe, kde sa to hráčskymi agentmi len tak hemžilo, sme sa dozvedeli, že inde ho núkajú krížom - krážom a pýtajú pritom veľké peniaze. Pokiaľ viem, stále neúspešne. Post ľavej spojky zatiaľ inak ako z vlastných zdrojov neriešime. Pre budúcu sezónu však musíme vyriešiť post pravého krídla.“

Štatistika

 
Aktuálne máme 188 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.