Slovenskí hádzanári zabojujú o ME 2014 s Chorvátmi a Maďarmi

Vytlačiť

KODAŇ 20. apríla (WEBNOVINY) - Slovenskí hádzanárski reprezentanti spoznali v Kodani súperov v II. fáze kvalifikácie majstrovstiev Európy mužov v roku 2012 v Dánsku.

Piatkový žreb ich zaradil do 4. skupiny spoločne s družstvami Chorvátska, Maďarska a druhým najlepším tímom z 2. miest v I. fázy kvalifikácie.

O postup na európsky šampionát sa počas dvoch kvalifikačných fáz bude usilovať rekordných 38 krajín. Dáni, ktorí sú obhajcovia prvenstva, majú ako organizátori zabezpečenú priamu účasť. Slováci sú zaradení do II. fázy, ktorá sa bude hrať od októbra 2012 do júna 2013 v siedmich štvorčlenných kvalifikačných skupinách (každý s každým doma - vonku).

Po odohratí šiestich duelov v jednotlivých skupinách II. fázy postúpia z každej prví dvaja, zostávajúcu pätnástu miestenku na ME 2014 získa najlepší tím z 3. priečok, pričom do úvahy sa budú brať len výsledky proti dvom postupujúcim súperom v skupine.

XI. ME v hádzanej mužov v Dánsku (12. - 26. 1. 2014):

Priama účasť: Dánsko (organizátor)

I. fáza kvalifikácie o postup na európsky šampionát (turnaje sa budú hrať 8. - 10. 6. 2012, do II. fázy postupujú víťazi a dvaja najlepší z 2. pozícií v skupinách):

A-skupina: Ukrajina, Cyprus, Fínsko, Luxembursko
B-skupina: Grécko, Švajčiarsko, Taliansko, Veľká Británia
C-skupina: Rumunsko, Izrael, Belgicko, Írsko
D-skupina: Estónsko, Lotyšsko, Turecko, Malta

II. fáza kvalifikácie (hracie termíny: 1. a 2. kolo 31. 10. - 4. 11. 2012, 3. a 4. kolo 3. - 7. 4. 2013, 5. a 6. kolo 12. - 16. 6. 2013, na ME
postúpia prví dvaja z každej skupiny a najlepší tím z 3. priečok):

1. skupina: Španielsko, Macedónsko, Portugalsko, víťaz B-skupiny I. fázy kvalifikácie
2. skupina: Nemecko, Česko, Čierna Hora, najlepší tím z 2. miest v I. fáze kvalifikácie
3. skupina: Francúzsko, Nórsko, Litva, víťaz D-skupiny I. fázy kvalifikácie
4. skupina: Chorvátsko, Maďarsko, Slovensko, druhý najlepší tím z 2. miest v I. fáze kvalifikácie
5. skupina: Poľsko, Švédsko, Holandsko, víťaz A-skupiny I. fázy kvalifikácie
6. skupina: Island, Slovinsko, Bielorusko, víťaz C-skupiny I. fázy kvalifikácie
7. skupina: Srbsko, Rakúsko, Rusko, Bosna a Hercegovina