práve ste tu : Šport Tenis Dominika Cibulková porazila Španielku, Slovensko vedie 2:1

Dominika Cibulková porazila Španielku, Slovensko vedie 2:1

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MARBELLA 22. apríla (WEBNOVINY) - Zápasy o svetovú skupinu Pohára federácie 2013 tenisových reprezentačných družstiev žien:

ŠPANIELSKO - SLOVENSKO 1:2 po nedeľňajšej III. dvojhre
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)

Nedeľa - III. dvojhra:
Silvia Solerová-Espinosová - Dominika Cibulková 4:6, 4:6 za 110 minút (60, 51)

Sobota - dvojhry:
Lourdes Domínguezová-Linová - Dominika Cibulková 3:6, 0:6 za 79 minút (45, 34)
Silvia Solerová-Espinosová - Daniela Hantuchová 7:6 (5), 6:4 za 120 minút (66, 54)

Zostávajúci program:

Na ďalší súboj v areáli Club de Tenis Puente Romano by mali nastúpiť Lourdes Domínguezová-Linová a Daniela Hantuchová, pričom nad štartom druhej spomenutej visel otáznik pre problémy s ľavým členkom.

"Ide o kombináciu chronického zranenia s akútnym. Robíme všetko, čo sa dá, záleží však na Daniele, či napokon bude hrať," povedal v nedeľu dopoludnia lekár Roman Fano pre RTVS.

Dvojhra:
Lourdes Domínguezová-Linová - Daniela Hantuchová / bilancia: 0:3

Štvorhra:
Nuria Llagosterová-Vivesová, Arantxa Parrová-Santonjová - Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová Slovenské tenisové reprezentantky vedú nad Španielkami 2:1.

V Španielskom Marbelle sa na antuke bojuje o svetovú skupinu Pohára federácie 2013 družstiev žien.

Slovenky rovnako ako v prvý deň tohto zápasu poslala do vedenia Dominika Cibulková, ktorá v dueli jednotiek oboch tímov zdolala Silviu Solerovú-Espinosovú za 111 minút 6:4, 6:4.

Cibulková v úvodnom geme odvrátila dva brejkbaly a čoskoro viedla 2:0. V treťom geme si však neudržala podanie a Solerová-Espinosová potom vo štvrtej hre vyrovnala na 2:2 aj cez jednu hrozbu straty servisu.

Slovenka sa opäť presadila na príjme až v šiestom geme, v dramatickom siedmom si poradila s dvoma brejkbalmi. V ôsmej hre mala dva setbaly na returne, ale nedala. Pri podávaní na zisk tohto dejstva jej nestačil náskok 30:15.

Španielka forhendovou krížnou kontrou do odkrytej časti dvorca znížila na 4:5, totálne však pokazila ďalší gem. Od skóre 0:40 eliminovala len jeden setbal. Pri druhom, dovedna štvrtom, poslala forhend vo výmene do siete.

V piatej hre druhého setu sa Cibulková najmä zásluhou odvážnych forhendov dostala z manka 15:40, v šiestom geme aj s pomocou "prasiatka", ktoré jej dodalo dva brejkbaly v rade, dosiahla únik na 4:2. Vzápätí síce prišla o vlastný servis, hoci viedla 40:15, ale v siedmej hre jej dvojchyba Solerovej-Espinosovej dodala brejkbal a Cibulková ho premenila rezolútnym obehnutým forhendovým príjmom druhého podania - 5:3.

Koncovku setu však ani tentoraz nezvládla bez ťažkostí. Súperke sa totiž v tejto fáze veľmi darili returny, jedným takýmto úderom zužitkovala brejkbal na 4:5. Cibulková napokon podľa vzoru prvého dejstva zakončila až na príjme. Za stavu 30:15 si vydrela dva mečbaly, keď sa aj vďaka zlej voľbe Španielky v zdanlivo jednoznačnej situácií dostala do účinného protiútoku.

Hneď prvú možnosť uzavrieť toto stretnutie premenila nekompromisným forhendovým krížnym returnom.

Slovenka mala vo svojom výkone menšie výkyvy a proti porovnateľne ofenzívne ladenej Španielke si rozhodujúco častejšie utvárala tlak vo výmenách. V kľúčových fázach sa prejavili väčšie skúsenosti semifinalistky Roland Garros 2009 Cibulkovej a komplexnejší úderový repertoár. Solerová-Espinosová viac stála i padala na tom, či jej v jednotlivých pasážach fungoval servis a forhend.

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka Cibulková figuruje na 17. priečke vo svetovom rebríčku WTA, o dva roky staršej Solerovej-Espinosovej patrí 65. pozícia. Išlo o premiérový vzájomný zápas.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 420 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.