práve ste tu : Šport Tenis České tenistky si po roku opäť zahrajú vo finále Fed Cupu

České tenistky si po roku opäť zahrajú vo finále Fed Cupu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Obhajkyne trofeje Češky opäť postúpili do finále Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien. Vo víkendovom semifinále na tvrdom povrchu v ČEZ aréne v Ostrave viedli nad Taliankami už po treťom singli nezvratne 3:0, napokon triumfovali 4:1.

Postupový bod získala v nedeľňajšom súboji jednotiek oboch tímov Petra Kvitová, ktorá zdolala ďalšiu grandslamovú šampiónku Francescu Schiavoneovú za 107 minút 6:4, 7:6 (1). Češky odplatili "squadre" debakel 0:5, ktorý utrpeli takisto v sezóne 2010 na antuke v Ríme.

Obhajkyne prvenstva sa vo finále stretnú so Srbkami. Tie už po dvojhrách víkendového semifinálového zápasu v Moskve viedli nad domácimi tenistkami nezvratne 3:1, napokon triumfovali 3:2. Postupový bod na antuke v hale Megasport získala bývalá jednotka renkingu WTA Jelena Jankovičová, ktorá zvíťazila nad dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou Svetlanou Kuznecovovou za 97 minút 6:1, 6:4.

Predtým Ana Ivanovičová prekonala Anastasiu Pavľučenkovovú 3:6, 6:0, 6:3. Po sobote bol stav 1:1. Hostky dosiahli revanš za tesnú prehru 2:3, ktorú inkasovali v predvlaňajšom belehradskom štvrťfinále. "Zborná" vyrukovala bez Marie Šarapovovej a Very Zvonarevovej.

Srbské tenistky si už postupom medzi najlepšiu štvorku zlepšili doterajšie maximum a o titul budú bojovať v Prahe 3. - 4. novembra 2012. Finále sa bude hrať pravdepodobne v pražskej O2 aréne

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí semifinále Pohára federácie 2012 a zápasov o svetovú skupinu a II. svetovú skupinu ročníka 2013:

Svetová skupina 2012 - semifinále:

RUSKO - SRBSKO 2:3
(Moskva, Športový palác Megasport - Chodynské polia, antuka v hale)
Sobota:
Anastasia Pavľučenkovová - Jelena Jankovičová 4:6, 3:6
Svetlana Kuznecovová - Ana Ivanovičová 6:2, 2:6, 6:4
Nedeľa:
Anastasia Pavľučenkovová - Ana Ivanovičová 6:3, 0:6, 3:6
Svetlana Kuznecovová - Jelena Jankovičová 1:6, 4:6
Anastasia Pavľučenkovová, Jelena Vesninová - Bojana Jovanovská, Aleksandra Kruničová 6:4, 6:0

ČESKO - TALIANSKO 4:1
(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion System v hale)
Sobota:
Lucie Šafářová - Francesca Schiavoneová 7:6 (3), 6:1
Petra Kvitová - Sara Erraniová 6:4, 6:3
Nedeľa:
Petra Kvitová - Francesca Schiavoneová 6:4, 7:6 (1)
Andrea Hlaváčková - Sara Erraniová 6:2, 2:6, 2:6
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká - Sara Erraniová, Flavia Pennettová 5:6 - skreč, Talianky odstúpili

O svetovú skupinu 2013:

UKRAJINA - USA 0:5
(Charkov, Superior Golf & Spa Resort, antuka vonku)
Sobota:
Lesia Curenková - Christina McHalová 1:6, 6:4, 3:6
Jelina Svitolinová - Serena Williamsová 2:6, 1:6
Nedeľa:
Lesia Curenková - Serena Williamsová 3:6, 2:6
Jelina Svitolinová - Christina McHalová 5:7, 3:6
Ľudmila Kičenoková, Naďa Kičenoková - Liezel Huberová, Sloane Stephensová 4:6, 1:6

JAPONSKO - BELGICKO 4:1
(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch DecoTurf v hale)
Sobota:
Ajumi Moritová - Alison Van Uytvancková 6:4, 6:4
Kimiko Dateová-Krummová - Tamaryn Hendlerová 6:1, 6:4
Nedeľa:
Ajumi Moritová - Tamaryn Hendlerová 7:5, 6:2
Kurumi Narová - Alison Van Uytvancková 6:7 (2), 0:6
Rika Fudžiwarová, Kimiko Dateová-Krummová - Ysaline Bonaventurová, Alison Van Uytvancková 6:2, 6:4

ŠPANIELSKO - SLOVENSKO 2:3
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)
Sobota
Lourdes Domínguezová-Linová - Dominika Cibulková 3:6, 0:6
Silvia Solerová-Espinosová - Daniela Hantuchová 7:6 (5), 6:4
Nedeľa
Silvia Solerová-Espinosová - Dominika Cibulková 4:6, 4:6
Lourdes Domínguezová-Linová - Daniela Hantuchová 6:0, 6:7 (4), 4:6
Nuria Llagosterová-Vivesová, Arantxa Parrová-Santonjová - Magdaléna Rybáriková, Karolína Schmiedlová 6:0, 6:7 (7), 6:3

NEMECKO - AUSTRÁLIA 2:3
(Stuttgart, Porsche Arena, antuka v hale)
Sobota:
Angelique Kerberová - Samantha Stosurová 6:7 (1), 4:6
Julia Görgesová - Jarmila Gajdošová 4:6, 4:6
Nedeľa:
Andrea Petkovicová - Samantha Stosurová 4:6, 1:6
Angelique Kerberová - Olivia Rogowská 6:3, 6:3
Julia Görgesová, Andrea Petkovicová - Casey Dellacquová, Jarmila Gajdošová 6:3, 6:4

O II. svetovú skupinu 2013:

FRANCÚZSKO - SLOVINSKO 5:0
(Besancon, Palais des Sports, tvrdý povrch Acrylic v hale)
Sobota:
Virginie Razzanová - Petra Rampreová 2:6, 6:4, 6:4
Pauline Parmentierová - Nastja Kolarová 6:2, 6:3
Nedeľa:
Pauline Parmentierová - Petra Rampreová 6:4, 3:6, 8:6
Stéphanie Foretzová-Gaconová - Nastja Kolarová 7:6 (6), 7:6 (1)
Stéphanie Foretzová-Gaconová, Kristina Mladenovicová - Petra Rampreová, Katarina Srebotniková 6:3, 6:4

ŠVAJČIARSKO - BIELORUSKO 4:1
(Yverdon, Complexe Sportive des Iles, tvrdý povrch Rebound Ace v hale)
Sobota:
Timea Bacsinszká - Oľga Govorcovová 4:6, 4:6
Stefanie Vögeleová - Alexandra Sosnovičová 6:0, 5:7, 6:3
Nedeľa:
Stefanie Vögeleová - Oľga Govorcovová 6:1, 6:1
Timea Bacsinszká - Alexandra Sosnovičová 6:2, 3:6, 6:1
Belinda Bencicová, Amra Sadikovicová - Daria Lebeševová, Alexandra Sosnovičová 6:7 (5), 7:6 (7), 7:5

ŠVÉDSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 4:1
(Boraas, Boraashallen, tvrdý povrch v hale)
Sobota:
Johanna Larssonová - Elena Baltachová 6:1, 7:5
Sofia Arvidssonová - Anne Keothavongová 6:1, 6:4
Nedeľa:
Sofia Arvidssonová - Laura Robsonová 6:4, 1:6, 6:3
Johanna Larssonová - Anne Keothavongová 7:6 (6), 3:6, 6:4
Ellen Allgurinová, Hilda Melanderová - Elena Baltachová, Heather Watsonová 6:7 (3), 1:6

ARGENTÍNA - ČÍNA 4:1
(Buenos Aires, Parque Roca, antuka vonku)
Sobota:
Paula Ormaecheová - Čou Ji-miao 6:2, 6:2
Florencia Molinerová - Wang Čchiang 6:3, 6:4
Nedeľa:
Paula Ormaecheová - Wang Čchiang 6:4, 6:2
Florencia Molinerová - Čou Ji-miao 6:7 (1), 6:2, 3:6
Mailen Aurouxová, María Irigoyenová - Liang Čchen, Liou Wang-tching 6:3, 6:4

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 67 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.