práve ste tu : Šport Vodné športy Chcem dokázať, že nie som outsider, tvrdí A. Slafkovský

Chcem dokázať, že nie som outsider, tvrdí A. Slafkovský

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 16. apríla (WEBNOVINY) - Víkendový 28. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláš bude pre slovenských vodákov zároveň prvou časťou nominačných pretekov do reprezentačných družstiev v jednotlivých kategóriách pre rok 2012.

V C1 mužov sú na základe minuloročných výsledkov už dve miesta v trojčlennom tíme vyhradené pre Mateja Beňuša a Michala Martikána.

Na tretiu miestenku si robí chuť niekoľko singlkanoistov. Azda najhorúcejším kandidátom na ňu je skúsený Alexander Slafkovský.

"Pôjdem z plného tréningu, formu špeciálne ladiť nebudem. Ak chcem byť úspešný na vrcholných podujatiach, nemôžem mať problémy už na domácich pretekoch. Uznávam však kvality súperov. Karol Rozmuš už niekoľko rokov neúspešne útočí na miesto v reprezentačnom tíme. Výbornými slalomármi sú aj ďalší, najmä Jerguš Baďura či Patrik Gajarský. Napriek tomu sme sa s trénerom Stanislavom Gejdošom dohodli, že nebudem prerušovať tvrdú prípravu. Nastúpim maximálne sústredený, ale bez ladenia formy," povedal v rozhovore pre SITA 29-ročný rodák z Liptovského Mikuláša.

Londýn stratil v Čunove

O šancu štartovať na olympijských hrách v Londýne prišiel vlani na majstrovstvách sveta v Čunove. Nezvládol na nich semifinálovú jazdu, v ktorej skončil dvanásty a nekvalifikoval sa do desaťčlenného finále.

V boji o medaily tak štartovali zo Slovákov iba Matej Beňuš (skončil bronzový) a Michal Martikán. Práve oni dvaja si to v máji na európskom šampionáte v nemeckom Augsburgu a v júni na pretekoch Svetového pohára vo waleskom Cardiffe a francúzskom Pau rozdajú v súboji o olympijský dres.

"Pre mňa budú v prípade, že sa dostanem do reprezentačného tímu, vrcholom sezóny majstrovstvá Európy a potom prvé dvoje preteky Svetového pohára. Na nich chcem v priamom súboji s Beňušom a Martikánom dokázať, že nie som žiadny outsider. Vlaňajšok sa už nesmie opakovať," zdravo sebavedome pokračoval Alexander Slafkovský.


Z Austrálie na Liptov

V zimnej príprave nič nezľavil z trendu uplynulých rokov. "Absolvoval som sústredenie v Austrálii, kde som odrobil veľký kus práce. Bol som dvakrát denne na vode, pridával som si kondičné tréningy. Po návrate do Európy som pokračoval v príprave, momentálne striedam domáci kanál v Liptovskom Mikuláši s Čunovom. Odskočil som si na preteky do nemeckého Markkleebergu, kde som skončil v kvalitnej konkurencii tretí. Aj to ma presvedčilo o tom, že idem správnou cestou," pochválil sa minuloročný vicemajster Európy.

V jeho domovskom areáli v centre Liptova bude mať možnosť urobiť prvý krok na ceste do reprezentácie. Preteky v sobotu i v nedeľu budú hodnotené zvlášť, šesť najlepších Slovákov v nich získa body do celkovej klasifikácie - víťaz sedem bodov, druhý päť, tretí štyri ... šiesty jeden.

"Vodu doma veľmi dobre poznám. Bude sa súťažiť na kanáli Váh. V Tatrách sa topí sneh, je to teda poriadne divoké, čo by mi mohlo vyhovovať. Verím, že budem úspešný," uzavrel Alexander Slafkovský.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 50 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.021 s.