práve ste tu : Šport Zimné športy Bežkyňa na lyžiach Steirová je vo forme, uštvala zlodeja

Bežkyňa na lyžiach Steirová je vo forme, uštvala zlodeja

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

OSLO 7. februára (WEBNOVINY) - Nórska reprezentantka v behu na lyžiach Kristin Störmer Steirová na odporúčanie lekárov neštartovala na minulotýždňových pretekoch Svetového pohára v ruskom Rybinsku.

Odborníci u nej namerali príliš nízky index telesnej hmotnosti BMI, čo mohlo naznačovať oslabenie imunity organizmu. Jej pondelkový zážitok však výsledky všetkých lekárskych vyšetrení postavil na hlavu.

Tridsaťročná olympijská víťazka z Vancouveru a dvojnásobná majsterka sveta z rokov 2005 a 2011 potvrdila, že napriek oslabenému organizmu je stále vo vynikajúcej kondícii.

V uliciach Osla doslova uštvala zlodeja, ktorý sa vlámal do jej auta. „Vracala som sa z nákupu a zbadala som, že v mojom aute sa prehrabáva neznámy muž. Keď zbadal, že sa blížim k autu, vyskočil z neho a začal utekať. Niekoľko okoloidúcich sa ho snažilo dobehnúť, ale on bol rýchlejší. Na mňa však nestačil. Čoskoro pochopil, že nemá šancu mi uniknúť a tak odhodil všetky ukradnuté predmety, medzi nimi aj pre mňa tak dôležitý mobilný telefón,“ už s úsmevom opisovala celú situáciu športovkyňa.

Kristin Störmer Steirová je nielen vynikajúcou bežkyňou na lyžiach, ale v lete v rámci prípravy sa úspešne venuje atletike. Je napríklad majsterkou Nórska v behu na 5000 m.

O tom, či bude v závere týždňa štartovať na pretekoch SP v Novom Meste na Morave, rozhodnú lekári. Nórske médiá však komentujú jej úspešné naháňanie zlodeja ako dôkaz, že je opäť vo svojej starej fazóne.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 141 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.