práve ste tu : Šport Zimné športy Anastasia Kuzminová na pretekoch v Nemecku nehviezdila

Anastasia Kuzminová na pretekoch v Nemecku nehviezdila

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

RUHPOLDING 7. marca (WEBNOVINY) - Majsterkou sveta vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na biatlonovom šampionáte v nemeckom Ruhpoldingu sa stala Nórka Tora Bergerová.

Zo svojho tretieho zlata z MS v kariére a po miešanej štafete už druhého z tohto šampionátu sa tešila po neuveriteľne suverénnom prvenstve, keď strieborná Marie Laure Brunetová z Francúzska za ňou zaostala o takmer celú minútu.

Bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril obhajkyni titulu z vlaňajšieho šampionátu v ruskom Chanty-Mansijsku Švédke Helene Ekholmovej.

Z tria Sloveniek v 115-člennom štartovom poli bola najvyššie Anastasia Kuzminová, ktorá vo výsledkovej listine uzatvárala elitnú desiatku. Výborný výkon podala Janka Gereková, ktorá skončila trinásta.


Nórka strieľala bezchybne

Čoskoro 31-ročná (nar. 18. marca 1981) olympijská víťazka vo vytrvalostných pretekoch z kanadského Vancouveru 2010 Tora Bergerová na prvej streleckej položke v ľahu netrafila jeden z terčov, potom však už strieľala úplne bezchybne. K tomu pridala tradične skvelý bežecký výkon a bolo z toho jej jasné víťazstvo.

Po dvoch štafetových tituloch majsterky sveta si prvýkrát v kariére vypočula nórsku hymnu po pretekoch jednotlivkýň. O sedem a pol roka mladšia Francúzka Marie Laure Brunetová bola líderkou poradia až po poslednú streľbu v stoji. Tam prvýkrát zaváhala a stálo ju to najjagavejší kov. Obhajkyňa zlata Švédka Helena Ekholmová ziskom bronzu len potvrdila, že jej vytrvalostné preteky sedia. Vďaka bodovej dotácii za tretie miesto sa stala víťazkou konečného hodnotenia tejto disciplíny v rámci SP a patrí jej malý krištáľový glóbus.


Kuzminová patrila medzi najrýchlejšie

Anastasia Kuzminová ani vo svojom treťom individuálnom štarte v Ruhpoldingu nezískala medailu. Celkovo netrafila tri z dvadsiatich terčov. Bežecky patrila opäť medzi najrýchlejšie, ale s tromi trestnými minútami, ktoré jej rozhodcovia pripočítali k výslednému času, nemohla na pódium ani pomýšľať.

Gereková príkladne zabojovala. Na prvých troch položkách nechala zakaždým po jednom terčíku, až poslednú streľbu zvládla bezchybne. Trináste miesto je pre ňu veľmi kvalitným výsledkom, druhým najlepším v aktuálnej sezóne, tretím v kariére.

Príjemne prekvapila aj Martina Chrapánová, ktorá s jediným chybným výstrelom na druhej položke (v stoji) skončila tesne za bodovanou štyridsiatkou - na 42. mieste. Od jej prvých bodov do celkovej klasifikácie Svetového pohára ju delilo necelých 17 sekúnd.

Chrapánová výborne strieľala a najmä vďaka tomu posunula svojej kariérne maximum tesne za hranicu bodovaných priečok. Od jej prvých bodov do celkovej klasifikácie Svetového pohára ju v cieli delilo necelých 17 sekúnd.

Malé športové tragédie prežili dve momentálne najlepšie biatlonistky planéty domáca Nemka Magdalena Neunerová a Bieloruska Darja Domračevová. Obe zhodne nazbierali po šesť trestných minút a skončili hlboko v poli porazených. Neunerová obsadila 23. a Domračevová 25. miesto.

Výsledky - streda:

1. Tora Bergerová (Nór.) 42:30,0 min (1 trestná minúta),
2. Marie Laure Brunetová (Fr.) +56,4 s (1),
3. Helena Ekholmová (Švéd.) +1:11,1 (1),
4. Marie Dorinová Habertová (Fr.) +1:14,7 (1),
5. Susan Dunkleeová (USA) 1:18,2 (1),
6. Oľga Zajcevová (Rus.) +1:26,1 (2), ...
10. Anastasia Kuzminová +2:27,8 (3),
13. Janka Gereková +3:05,5 (3),
42. Martina Chrapánová 6:05,5 (1)

Poradie vo SP po 22 pretekoch z 27 naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 1062 bodov,
2. Darja Domračevová (Biel.) 1021,
3. Tora Bergerová (Nór.) 893,
4. Oľga Zajcevová (Rus.) 857,
5. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 841,
6. Helena Ekholmová (Švéd.) 797, ...
11. Anastasia Kuzminová (SR) 610,
34. Janka Gereková (SR) 194

Konečné poradie v hodnotení vytrvalostných pretekov (malý krištáľový glóbus):
1. Helena Ekholmová (Švéd.) 138 bodov,
2. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 116,
3. Darja Domračevová (Biel.) 116,
4. Magdalena Neunerová (Nem.) 114,
5. Tora Bergerová (Nór.) 108,
6. Oľga Zajcevová (Rus.) 108, ...
9. Anastasia Kuzminová 85,
25. Janka Gereková (obe SR) 38

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 69 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.