práve ste tu : Šport Zimné športy Adrenalínový zjazd v Tatrách si skúsi aj Veronika Zuzulová

Adrenalínový zjazd v Tatrách si skúsi aj Veronika Zuzulová

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

POPRAD 31. marca (WEBNOVINY) – V lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách sa cez víkend uskutočnia extrémne zjazdové preteky lyžiarov a snoubordistov Red Bull Zjazd na Doraz.

Preteky sa odohrajú na najdlhšej slovenskej zjazdovke zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice. Prihlásiť sa môže každý, kto si trúfne zísť štvorkilometrovú zjazdovku.

Zo sobotňajšej kvalifikácie, ktorá sa bude konať na novej 700-metrovej zjazdovke Buková Hora, postúpi do nedeľňajšieho finále 300 najrýchlejších.

Medzi účastníkmi by mali byť aj najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová a biker Filip Polc, ktorý sa pokúsi zísť zjazdovku na bicykli, ale i najlepší česko-slovenský skikrosár Tomáš Kraus.

Finálová masová jazda sa uskutoční v nedeľu. Po štartovom výstrele absolvujú súťažiaci najskôr 50-metrový beh pre svoj športový výstroj, po ktorom bude nasledovať zjazd.

Preteky budú mať štyri kategórie. Samostatne budú hodnotené kategórie mužov, žien a použitého športového náčinia, a to lyže a snoubord.

Sobotňajšia kvalifikácia sa uskutoční v Tatranskej Lomnici od 9:00 do 12:00. Finálový zjazd sa začne v nedeľu o 8:30 na Skalnatom plese a s cieľom v Tatranskej Lomnici. Agentúru SITA informovala Andrea Zererová z Red Bull Communications.

Video: RED BULL ZJAZD NA DORAZ 2012 | Tatranská Lomnica

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 156 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.017 s.