práve ste tu : Šport Zimné športy Veronika Zuzulová dostala ponuku reprezentovať Rusko

Veronika Zuzulová dostala ponuku reprezentovať Rusko

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová dostala ponuku reprezentovať Rusko, ktoré by ju chcelo vidieť vo svojich farbách aj na zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Informuje o tom denník SME.

Rusi chcú pre olympijské boje v čiernomorskom stredisku vytvoriť silný tím, angažovali už amerických, slovinských a rakúskych trénerov a momentálne hľadajú aj pretekárov, ktorí utvoria konkurenciu pre najlepších domácich lyžiarov.

Prestup 27-ročnej Zuzulovej do ruských farieb je však pravdepodobne nereálny. Predsedníctvo Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA), Slovenský olympijský výbor a ani ministerstvo školstva ho nepodporujú a bez ich súhlasu nemôže odísť.

"Cítime sa ako neslobodní otroci, zákaz na tretiu a žiadna diskusia. Lyžiarska asociácia roky len sľubuje nové koncepcie, ale okrem reštrikcií a rôznych smiešnych zámienok sa nič nepohlo," povedal v rozhovore pre SME tréner a otec slovenskej zjazdárskej jednotky Timotej Zuzula, ktorý tvrdí, že jeho dcéra by najradšej zostala aj naďalej reprezentantkou Slovenska.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 158 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.