práve ste tu : Svet Krimi vo svete Tunisko vydalo zatykač na vdovu po Jásirovi Arafatovi

Tunisko vydalo zatykač na vdovu po Jásirovi Arafatovi

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

TUNIS 31. októbra (WEBNOVINY) - Súd v hlavnom meste Tuniska vydal medzinárodný zatykač na vdovu po legendárnom palestínskom vodcovi Jásirovi Arafatovi.

Tlačovú agentúru AFP o tom v pondelok informoval hovorca tuniského ministerstva spravodlivosti Kázim Zajn al-Ábidín, pričom neuviedol konkrétny dôvod rozhodnutia.

Podľa miestnej tlače po 48-ročnej Suhe Arafatovej pátrajú v súvislosti s údajnou korupčnou kauzou z roku 2007, keď spolu s manželkou vtedajšieho tuniského prezidenta Zajna al-Ábidína bin Alího založila súkromnú školu v Kartágu.

Arafatovú ešte v tom istom roku zbavili tuniského občianstva a vyhostili z krajiny po tom, ako sa s Lajlou bin Alí pohádala. Následne sa usadila na Malte, kde jej brat slúžil ako palestínsky veľvyslanec.

Tuniské orgány medzitým vydali zatykač aj na Lajlu bin Alí, ktorá počas tohtoročnej revolúcie ušla spolu s manželom do exilu. Suha Arafatová bola manželkou prvého predsedu palestínskej samosprávy od roku 1990, informácie o sobáši však prenikli na verejnosť až po dvoch rokoch.

Okrem iného pôsobila ako generálna tajomníčka Organizácie pre oslobodenie Palestíny, ktorá v rokoch 1982 až 1994 sídlila v Tunisku. Neskoršie obdobie prežila v Paríži, po Arafatovej smrti v novembri 2004 sa však do Tuniska vrátila, kde následne získala štátne občianstvo.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 172 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.