práve ste tu : Svet Krimi vo svete Polícia zhabala majetok Camorry v hodnote 100 miliónov eur

Polícia zhabala majetok Camorry v hodnote 100 miliónov eur

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

RÍM 12. decembra (WEBNOVINY) - Talianska polícia v rámci rozsiahlej operácie v pondelok zhabala majetok neapolskej mafie Camorra v hodnote 100 miliónov eur. Počas akcie siahajúcej od Neapola až po sever zabrala talianska polícia veľký počet malých podnikov, väčšinou stavebných, ako aj pozemky, autá, diskotéku neďaleko Rimini a 10 bankových účtov.

Akcia nasledovala po minulotýždňovom zatknutí 57 osôb spojených s mocným klanom Casalesi na severe Neapola. Ako dôvod polícia uviedla členstvo v Camorre, vydieranie, obchodovanie s drogami, volebné podvody a pranie špinavých

Najvyššie postaveného predstaviteľa zločineckej organizácie Camorra Micheleho Zagariu zatkli 7. decembra po 16 rokoch na úteku. V neprítomnosti ho opakovane odsúdili na doživotný pobyt vo väzení za vraždy, vydieranie a drogové zločiny. V roku 2000 na neho vydali medzinárodný zatykač a jeho meno sa tiež nachádzalo na zozname 11 najhľadanejších a najnebezpečnejších talianskych zločincov.

Polícia ho našla ukrytého v tajnom bunkri pod jedným z jeho domov. Podľa talianskeho sudcu Raffaela Cantoneho Zagaria a jeho rodina "kontrolovali všetky zamestnania, kontrakty, pracovné sily a zdroje v celom Taliansku".

Praktiky klanu Casalesi v roku 2006 opísal vo svojej knihe taliansky spisovateľ Roberto Saviano, ktorému sa odvtedy vyhrážajú zabitím a žije pod policajným dozorom.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 97 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.