práve ste tu : Svet Nešťastia Požiar v nemocnici v Kalkate si vyžiadal desiatky obetí

Požiar v nemocnici v Kalkate si vyžiadal desiatky obetí

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

KALKATA 9. decembra (WEBNOVINY) - Požiar v päťposchodovej nemocnici v indickej Kalkate si v piatok na úsvite vyžiadal desiatky obetí, väčšinu z nich tvorili spiaci pacienti. Budovu zaplnil hustý dym a požiarnici rozbíjali okná, aby mohli evakuovať ľudí do bezpečia.

Požiar vypukol na prízemí a rýchlo sa rozšíril cez vetracie šachty.

Podľa svedkov trvalo hasičom hodinu, kým dorazili na miesto. Hasiči mali navyše problém dostať sa k nemocnici, ktorá je obklopená úzkymi, kľukatými uličkami.

"Videli sme bezmocných pacientov, ako sa snažili zaujať našu pozornosť, pritláčali si ruky a tváre na okenné sklá a prosili o pomoc," uviedol jeden zo svedkov.

Šok a bolesť

Počet obetí podľa polície v priebehu dňa stúpol na najmenej 89. Ďalších zo 160 pacientov v budove sa podarilo bezpečne evakuovať. V súvislosti s prípadom zatkli šesť osôb vrátane výkonných predstaviteľov dvoch firiem, ktoré nemocnicu spoluvlastnia.

Premiér Manmohan Singh vyjadril "šok a bolesť" zo straty na životoch. Minister zdravotníctva štátu Západné Bengálsko Subrata Mukherjee uviedol, že personál nemocnice po vypuknutí požiaru očividne utiekol a v budove nechal svojich pacientov, mnohých z nich pod sedatívami, starých alebo slabých. "Je príšerné, že zamestnanci nemocnice nevyvinuli žiadnu snahu, aby uviaznutých pacientov zachránili," povedal.

Nemocnica už oznámila, že rodinám každej z obetí zaplatí odškodnenie vo výške 500-tisíc rupií (7 500 eur). Počet mŕtvych ešte nemusí byť konečný.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 251 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.016 s.