práve ste tu : Svet Nešťastia Pri Manile spadlo lietadlo priamo na strechy v slume

Pri Manile spadlo lietadlo priamo na strechy v slume

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MANILA 10. decembra (WEBNOVINY) - Malé lietadlo sa v sobotu zrútilo na slum pri filipínskom hlavnom meste Manila, pričom zahynulo najmenej trinásť ľudí vrátane detí. Informuje o tom stanica CNN.

Nehoda spôsobila požiar, ktorý sa rozšíril aj na neďalekú školu a asi 50 domov na manilskom predmestí Paranaque, uviedol miestny starosta Florencio Bernabe. Najmenej 20 osôb utrpelo zranenia.

"Obrovský oheň sa rozšíril veľmi rýchlo. Mali sme problémy, pretože uličky sú veľmi úzke," povedal pre agentúru AFP veliteľ hasičov Wilson Tana. Fotograf agentúry AFP povedal, že oheň vypálil približne 2000 metrov štvorcových.

Pilot lietadla krátko po vzlietnutí ohlásil problémy a požiadal o núdzové pristátie na medzinárodnom letisku v Manile, doletieť už však nestihol. Koľko ľudí bolo v lietadle, nie je zatiaľ jasné. Pilot ako aj jeho kopilot sú nezvestní. Príčina havárie je predmetom vyšetrovania. V chudobných slumoch žije približne 2,5 milióna obyvateľo Manily a väćšina je závislá na sociálnej pomoci od vlády.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 95 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.