práve ste tu : Svet Nešťastia Liege a Florencia si pripomenuli obete utorkového vyčíňania

Liege a Florencia si pripomenuli obete utorkového vyčíňania

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LIEGE/FLORENCIA 17. decembra (WEBNOVINY) - Stovky ľudí si v belgickom meste Liege pripomenuli obete vyčíňania 33-ročného muža, ktorý v utorok napoludnie v centre mesta hádzal po ľuďoch granáty a strieľal z automatickej zbrane.

Výsledkom jeho konania bola smrť piatich ľudí a zranenia ďalších desiatok. Pamiatku obetí násilia si obyvatelia mesta uctili tichým pochodom od Námestí sv. Lamberta, kde v minulosti trestaný Nordine Amrani svoj útok začal, až po nemocnicu, kam zranených previezli. Oficiálna spomienka na obete jeho vyčíňania bude v utorok a zúčastní sa na nej aj nový premiér Elio Di Rupo.

Rovnaká spomienková akcia za účasti tisícok ľudí sa konala aj v centre talianskej metropoly Florencia, kde v rovnaký deň vyčíňal 50-ročný pravicový radikál Gianluca Casseri. Ten za bieleho dňa priamo v centre turistami vyhľadávaného mesta zabil dvoch senegalských pouličných predavačov a ďalších troch vážne zranil. Keď ho obkľúčila polícia, obrátil zbraň proti sebe a podobne ako jeho belgický "kolega" spáchal samovraždu.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 310 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.