práve ste tu : Svet Svet Ruský minister pôjde do Sýrie, chce nájsť východisko z krízy

Ruský minister pôjde do Sýrie, chce nájsť východisko z krízy

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MOSKVA 7. februára (WEBNOVINY) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v utorok navštívi Sýriu a s tamojším prezidentom Baššárom al-Asadom sa bude snažiť nájsť východisko zo súčasnej krízy poznamenanej protestmi a násilím.

Ešte v sobotu o tom informoval námestník ministerstva zahraničia Gennadij Gatilov, podľa ktorého bude Lavrova sprevádzať aj šéf ruskej tajnej služby SVR Michail Fradkov. Cestou ich poveril ruský prezident Dmitrij Medvedev, bližšie podrobnosti týkajúce sa programu však zatiaľ nie sú známe.

Rusko a Čína v sobotu vetovali rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN, ktorá mala odsúdiť krvavé zásahy proti účastníkom protivládnych nepokojov v Sýrii a vyzvať tamojšieho prezidenta Baššára al-Asada na odstúpenie.

Vyslúžili si tak tvrdú kritiku zo strany Západu, pričom americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová obe veľmoci obvinila z "ochraňovania brutálneho režimu v Damasku", zatiaľ čo francúzsky minister obrany Gérard Longuet v pondelok vyhlásil, že "niektoré politické kultúry zaslúžia kopanec do zadku".

Lavrov reakcie západných krajín odsúdil, pričom ich označil za "neslušné a hraničiace s hystériou".

Štatistika

 
Aktuálne máme 284 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.