práve ste tu : Svet Svet Španielsky kráľ oľutoval, že počas recesie lovil slony

Španielsky kráľ oľutoval, že počas recesie lovil slony

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MADRID 18. apríla (WEBNOVINY) - Španielsky kráľ Juan Carlos sa v stredu ospravedlnil za svoje pochybenie v podobe výpravy do Botswany, kde si bol podľa všetkého zapoľovať na slony.

Urobil tak pri odchode z madridskej nemocnice, v ktorej sa zotavoval po úraze v africkej krajine.

Sedemdesiatštyriročný monarcha sa pred televíznymi kamerami vyjadril, že je mu "veľmi ľúto", čo urobil, a že sa to "viac nestane". Zároveň sa poďakoval Španielom za ich "záujem".

Juan Carlos je v Španielsku všeobecne uznávanou osobnosťou, informácie o jeho poľovačke však medzi obyvateľmi vyvolali značné pobúrenie. Kráľ je totiž okrem iného čestným predsedom španielskej pobočky Svetového fondu na ochranu prírody (WWF).

Desaťtisíce ľudí sa už stihli podpísať pod internetovú výzvu, aby sa tohto postu vzdal, a bojovníci za práva zvierat protestovali s fotografiami slonov priamo pred nemocnicou.

Nemenej vážnym dôvodom pre kritiku je skutočnosť, že Juan Carlos si predraženú dovolenku doprial v období, keď musia milióny Španielov zápasiť s dôsledkami hospodárskej krízy. Z Botswany sa nakoniec musel vrátiť predčasne, keďže v piatok nadránom sa údajne potkol na schodoch a zlomil si bedrový kĺb.

Štatistika

 
Aktuálne máme 153 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.