práve ste tu : Svet Svet Time zaradil medzi najvplyvnejších ľudí sveta aj Anonymous

Time zaradil medzi najvplyvnejších ľudí sveta aj Anonymous

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Britská speváčka Adele, futbalový génius Lionel Messi a sestra vojvodkyne z Cambridgea Catherine Pippa Middleton sa dostali na zoznam TIME 100, v ktorom americký magazín každoročne uverejňuje mená najvplyvnejších ľudí sveta.

Zoznam vplyvných osobností, ktorý dnes zverejnil magazín Time, je eklektickým mixom, v ktorom si našli miesto bohatí a vplyvní ľudia, známe osobnosti zo šoubiznisu, svetoví lídri i donedávna úplne neznáme mená.

Do zoznamu TIME 100 sa tento rok dostalo 38 žien, čo je viac ako po minulé roky.

Miesto v ňom získalo i 54 medzinárodných osobností, čím prvýkrát prelomili prevahu amerických mien.

Spomedzi osobností známych z filmu, televízie či hudby, sa medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete dostali napríklad americká herečka Viola Davis, barbadoská speváčka Rihanna, herečky Kristen Wiig a Jessica Chastain či moderátorka a komička Chelsea Handler.

Medzi finančníkmi, magnátmi, ikonami a vedúcimi osobnosťami si našla miesto i skupina hackerov Anonymous.

Svoje miesto v zozname dostali aj svetoví lídri, medzi ktorými nechýba americký prezident Barack Obama, nemecká kancelárka Angela Merkelová, izraelský premiér Benjamin Netanyahu, americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clinton či nigérijský prezident Goodluck Jonathan.

V zozname sa opäť objavilo i meno vojvodkyne z Cambridgea Catherine, ktorá sa tento rok delí o miesto so svojou sestrou Pippou Middleton.

Magazín Time medzi najvýznamnejšie a najvplyvnejšie osobnosti zaradil i donedávna neznámych ľudí, napríklad 25-ročnú egyptskú aktivistku Samiru Ibrahim, ktorá sa vzoprela armáde po tom, ako musela podstúpiť ponižujúci "test panenstva" spolu s inými ženami protestujúcimi proti autoritatívnemu režimu v Egypte.

V zozname sa objavil i Ben Rattray, ktorý stojí za zrodom webstránky Change.org či 32-ročná rozvedená matka dvoch detí Manal al-Sharif zo Saudskej Arábie, ktorá minulú jar uverejnila na portáli YouTube video, na ktorom šoféruje, hoci majú ženy v jej krajine šoférovanie zakázané.

Jej odvážny čin inšpiroval k šoférovaniu mnoho žien v Saudskej Arábii, i keď autorka videa skončila na deväť dní za mrežami.
Medzi stovkou najvplyvnejších ľudí sveta sa i tento rok umiestnilo niekoľko úspešných športovcov ako Jeremy Lin, Tim Tebow či Novak Djokovič.

V zozname si našli miesto i dánsky šéfkuchár René Redzepi či módna návrhárka Sarah Burton. Editor magazínu Time Rick Stengel napísal, že zoznam je ukážkou nekonečných možností vplyvu, ktorý dokáže meniť svet.

"Dnes môžeme tweetom poslať správu, ktorá v momente zasiahne milióny ľudí. Vplyv nebol nikdy jednoduchší, ale i prchavejší. To je dôvod, prečo sa snažíme vybrať ľudí, ktorých vplyv je dlhotrvajúci a až na zopár výnimiek chvályhodný," uviedol Stengel. Informácie pochádzajú z agentúry AFP a webstránky www.time.com.

Štatistika

 
Aktuálne máme 125 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.