práve ste tu : Svet Svet Európska únia prijme nové sankcie voči Sýrii

Európska únia prijme nové sankcie voči Sýrii

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

PARÍŽ 20. apríla (WEBNOVINY) - Európska únia prijme v pondelok nové sankcie voči Sýrii. Dôvodom je pokračujúce krviprelievanie napriek týždeň trvajúcemu oficiálnemu prímeriu, uviedol v piatok hovorca francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Bernard Valero.

"V duchu parížskej konferencie budú prijaté sankcie," uviedol Valero na tlačovom brífingu. Stretnutie skupiny Priatelia Sýrie vo štvrtok nazvalo mierový plán pod záštitou OSN poslednou nádejou ako sa vyhnúť skutočnej občianskej vojne v blízkovýchodnej krajine.

Únia sprísňuje sankcie voči Sýrii od začiatku vypuknutia protivládneho povstania v marci minulého roka. Brusel už teraz eviduje mená a názvy takmer 170 subjektov a jednotlivcov, ktorým zakázal vstup na územie členských štátov EÚ a zmrazil účty. Zakázané je taktiež pristávanie sýrskych nákladných lietadiel.

Nové opatrenia zakážu vývoz dvoch druhov tovarov: luxusných produktov a určitých surovín, ktoré by mohli byť "recyklované a použité na represie". Rozhodnutie by malo padnúť počas pondelňajších rokovaní ministrov zahraničných vecí európskej dvadsaťsedmičky v Luxemburgu.

Štatistika

 
Aktuálne máme 140 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.