práve ste tu : Svet Svet Ľudia z OSN sa vybrali do sýrskeho Homsu zastaviť zločiny

Ľudia z OSN sa vybrali do sýrskeho Homsu zastaviť zločiny

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

DAMASK 21. apríla (WEBNOVINY) - Tím pozorovateľov OSN, ktorí monitorujú prímerie v Sýrii, navštívil v sobotu centrálnu provinciu Homs.

Štátna tlačová agentúra SANA uviedla, že pozorovatelia sa stretli s guvernérom provincie, ktorej hlavné mesto Homs bolo jedným z centier protivládnych protestov a zásahov vládnych síl proti povstalcom.

Mesto je častým terčom delostreleckého bombardovania zo strany vládnych jednotiek. Opozičná Sýrska národná rada vyzvala v sobotu pozorovateľov, aby urýchlene navštívili Homs a "zastavili zločiny režimu".

Aktivista Chálid Tellaví agentúre AFP povedal, že mesto je v sobotu pokojné, keďže vláda očakávala príchod pozorovateľov.

Bezpečnostná rada OSN schválila vyslanie 30 pozorovateľov do Sýrie, z ktorých sedem je už na mieste. Ich úlohou je monitorovať prímerie, ktoré platí od 12. apríla.

Pokoj zbraní však obe strany porušujú a od jeho vyhlásenia prišlo o život už najmenej 200 osôb. BR OSN bude v sobotu rokovať o novej rezolúcii, ktorá umožní vyslanie 300-člennej pozorovateľskej misie na tri mesiace.

Štatistika

 
Aktuálne máme 135 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.