práve ste tu : Svet Svetová politika Briti veria v mimozemšťanov a chcú vakcínu proti rakovine

Briti veria v mimozemšťanov a chcú vakcínu proti rakovine

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: seminars.torontoghosts.org BRATISLAVA 1. decembra (SITA/Reuters) - Takmer polovica Britov verí v mimozemšťanov a asi 80 percent tvrdí, že vakcína proti rakovine je najpotrebnejšia, vyplynulo z prieskumu jednej z najstarších vedeckých inštitúcií. Britská Kráľovská spoločnosť zistila, že podľa 66 percent respondentov prieskumu, ktorý sa konal pri príležitosti 350. výročia jej založenia, by kontrola chorôb a ich eradikácia mali byť hlavnou prioritou vedy. Asi 53 percent respondentov uviedlo, že by privítali, keby im veda umožnila predĺžiť život. Opýtaní tiež uviedli, že je podľa nich dôležité zabrániť šíreniu vírusu HIV a malárie.

Na druhom mieste, hneď za zdravotnými otázkami, sa objavil problém klimatických zmien, ktorý považuje za dôležitý až tretina opýtaných. Dokonca medzi mladými ľuďmi vo veku od 18 do 24 rokov, sa uvedené číslo vyšplhalo až na 44 percent, čo naznačuje, že mladšie generácie sa o globálne otepľovanie zaujímajú viac.
Z prieskumu tiež vyplynulo, že takmer polovica ľudí v Británii (44 percent) verí v existenciu mimozemských civilizácií. Podľa tretiny respondentov by sa vedci mali aktívne snažiť nadviazať s nimi kontakt, hoci menej než 10 percent ľudí je presvedčených o tom, že prieskum vesmíru by mal byť hlavnou prioritou vedeckej komunity.

Prezident Kráľovskej spoločnosti Martin Rees uviedol, že život moderných ľudí sa veľmi líši od toho, ktorí žili naši predchodcovia. Je to podľa neho spôsobené najmä vedeckým pokrokom, ku ktorému došlo, odkedy bola spoločnosť v roku 1660 založená. "Veda je nekonečným hľadaním poznania a nasledujúcich 350 rokov by nás naša túžba po objavovaní mohla priviesť k vyvinutiu lieku na rakovinu, riešeniu klimatických zmien či dokonca objaveniu mimozemského života," dodal vo
Zdroj ©WEBNOVINY

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 267 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.