práve ste tu : Svet Udalosti Putin prirovnal symbol protestov ku kondómu

Putin prirovnal symbol protestov ku kondómu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MOSKVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Ruský premiér Vladimír Putin vo štvrtok povedal, že biele stužky, ktoré majú na odeve pripnuté demonštranti ako symbol odporu proti jeho vláde, sú prezervatívy použité v boji proti AIDS.

"Myslel som si, že je to kampaň boja proti AIDS... keď si pripli kondómy, prepáčte, ibaže ich zložili zvláštnym spôsobom," povedal Putin počas svojho tradičného vystúpenia v televízii vysielaného v celej krajine. "Potom som sa pozrel bližšie, a nie. Mojou prvou myšlienkou bolo, dobre, bojujú za lepší život."

Putin sa snažil ukázať pozitívny pohľad na sériu protestov, ktoré otriasli Ruskom po parlamentných voľbách, a povedal, že je rád, keď vidí mladých ľudí demonštrovať. Znevážil ich však slovami, že niektorí účastníci boli "najatí", aby protestovali proti jeho vláde.

"Viem, že študenti dostali peniaze, no je to dobre, ak si môžu niečo zarobiť," povedal Putin a dodal, že obyčajní Rusi by nemali dovoliť opozícii ponižovať ich nátlakom, aby sa zúčastnili na zhromaždeniach.

Putin už predtým obvinil americkú ministerku zahraničných vecí Hillary Clintonovú z podporovania protestov ruskej opozície tým, že vyslala signál jej prívržencom.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 172 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.