práve ste tu : Svet Udalosti Polovica Američanov Baracka Obamu nenávidí, druhá miluje

Polovica Američanov Baracka Obamu nenávidí, druhá miluje

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

WASHINGTON 16. decembra (WEBNOVINY) - Americkému prezidentovi Barackovi Obamovi hrozí, že po budúcoročných voľbách bude musieť odísť z Bieleho domu.

Z najnovšieho prieskumu tlačovej agentúry Associated Press a spoločnosti GFK vyplýva, že väčšina obyvateľov USA si želá, aby Obama skončil v kresle prezidenta.

Tento názor zdieľa 52 percent opýtaných, zatiaľ čo 43 percent respondentov by bolo radšej, keby Obama vo svojej funkcii pokračoval.

Prieskum uskutočnili od 8. do 12. decembra na reprezentatívnej vzorke 1000 dospelých Američanov. Štatistická odchýlka sa pohybuje na úrovni štyroch percent.

Zatiaľ nie je jasné, koho v prezidentských voľbách v roku 2012 postaví Republikánska strana proti demokratovi Obamovi. Jeden z favoritov Herman Cain nedávno z boja o republikánsku nomináciu odstúpil po tom, ako sa verejnosť dozvedela o jeho údajnej sexuálnej afére.

Najpravdepodobnejším kandidátom tak zostáva massachusettský guvernér Mitt Romney. Ten sa o nomináciu republikánov uchádzal aj pred štyrmi rokmi, strana však nakoniec do súboja proti Obamovi postavila vojnového veterána Johna McCaina.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 209 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.