práve ste tu : Svet Udalosti Filipíny sužujú ničivé záplavy, prezident oslavoval

Filipíny sužujú ničivé záplavy, prezident oslavoval

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MANILA 19. decembra (WEBNOVINY) - Obyvateľov Filipín nahnevalo správanie sa ich prezidenta Benigna Aquina v čase, keď krajina smúti za stovkami obetí ničivých búrok, ktoré sa prehnali krajinou. Aquino sa v nedeľu zastavil na vianočnom večierku zorganizovanom jeho bezpečnostnými zložkami a podľa niektorých prítomných sa na akcii "dobre zabával".

Malo sa tak udiať v čase, keď filipínske úrady zverejňovali zoznam ďalších stoviek obetí bleskových povodní a zosuvov pôdy. Posledné údaje hovoria o tom, že vyčíňanie tropickej búrky Washi na južnom ostrove Mindanao neprežilo najmenej 652 Filipínčanov, ďalšie stovky sú nezvestné.

Aquino sa bráni a tvrdí, že na vianočnom večierku sa zdržal len 30 minút, pričom "netancoval, nespieval a nevystupoval na pódiu". Škandál rozpútala herečka Valerie Concepcionová, ktorá o svojom stretnutí s prezidentom informovala prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Twitter. Aqunino sa smial na mojich vtipoch a užíval si vystúpenie, napísala Concepcionová. Kritika sa po zverejnení týchto slov zniesla okrem prezidenta aj na samotnú herečku.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 160 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.