práve ste tu : Svet Udalosti Severokórejská armáda otestovala rakety krátkeho doletu

Severokórejská armáda otestovala rakety krátkeho doletu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

SOUL 19. decembra (WEBNOVINY) - Severokórejská armáda uskutočnila v pondelok pri východnom pobreží krajiny test rakety krátkeho doletu. Informovala o tom juhokórejská tlačová agentúra Jon-hap s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa vlády Južnej Kórey, podľa ktorého test zrejme nesúvisí s úmrtím dlhoročného lídra krajiny Kima Čong-ila.

Juhokórejské ministerstvo obrany túto informáciu nepotvrdilo. "Severná Kórea dnes ráno odskúšala raketu krátkeho doletu," povedal zdroj, podľa ktorého sa KĽDR s najväčšou pravdepodobnosťou snaží strelu vylepšiť.

Južná Kórea zvolala v pondelok mimoriadne zasadnutie bezpečnostných zložiek a armádu uviedla do stavu pohotovosti. Reagovala tak na správy o smrti Kima Čong-ila. Komunistický vodca zomrel podľa všetkého na infarkt vo svojom vlaku neďaleko metropoly Pchjongjang.

Podľa diplomatických zdrojov však zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by si situácia v KĽDR vyžadovala mimoriadne vojenské opatrenia.

Novým vodcom Severnej Kórey by sa mal stať Kimov približne 27-ročný syn Kim Čong-un. Informácií o potenciálnom lídrovi ázijskej jadrovej veľmoci je pomerne málo, zrejme však bude pokračovať v otcových šľapajach.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 153 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.011 s.