práve ste tu : Svet Udalosti V Bielorusku zatkli úrady desiatky ľudí

V Bielorusku zatkli úrady desiatky ľudí

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MINSK 20. decembra (WEBNOVINY) - Bieloruská polícia zatkla v pondelok desiatky odporcov režimu, ktorí sa pokúšali pripomenúť si prvé výročie brutálneho potlačenia protestov proti spornému znovuzvoleniu prezidenta Alexandra Lukašenka.

Podľa dopisovateľa agentúry AFP bezpečnostní agenti v civile násilím odviedli okolo 30 mužov a žien, ktorí držali fotografie politických väzňov zatknutých počas minuloročných demonštrácií.

Svedkovia hlásili podobné incidenty aj z ďalších námestí, pričom policajti v civile kontrolovali ulice a dopravné metropoly strážili vojaci. "Za toto zhoríte v pekle," kričala staršia žena na policajtov, ktorí rozohnali spomienku pri sviečkach v rímsko-katolíckom kostole na Námestí nezávislosti. "Čo sme to vychovali za deti?" dodala.

Webová stránka bieloruskej Kresťansko-demokratickej strany nezávisle informovala, že polícia zatkla jej lídra a kandidáta z minuloročných volieb Vitala Rymaševského, keď opúšťal svoj byt.

Celkovo podľa ľudskoprávnej organizácie Vjasna (Jar) zadržali bezpečnostné sily viac než 60 ľudí všetkých vekových kategórií.

Pred rokom proti spornému znovuzvoleniu Lukašenka vyšlo v tuhej zime do ulíc protestovať takmer 50 000 ľudí. Režim demonštrácie tvrdo potlačil, pričom zatkol viac než 700 ľudí vrátane prezidentských kandidátov. Bývalého viceministra zahraničia Andreja Sannikova a starého Lukašenkovho odporcu Mikolu Statkeviča odsúdili na päť a šesť rokov väzenia.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 519 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.