práve ste tu : Svet Udalosti V Turecku zatkla polícia 38 osôb, väčšinou novinárov

V Turecku zatkla polícia 38 osôb, väčšinou novinárov

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ISTANBUL 20. decembra (WEBNOVINY) - Polícia zatkla v utorok na úsvite najmenej 38 osôb, väčšinou novinárov a viac ako 10 z prokurdskej tlačovej agentúry Dicle. Právnička Dicle uviedla, že v jej istanbulskom úrade je len polícia, ktorá kopíruje všetky dokumenty a kontroluje obsah počítačov.

Zatýkanie je súčasťou vyšetrovania údajného napojenia zatknutých osôb na kurdských aktivistov a ozbrojených militantných separatistov, uviedli turecké médiá.

V tureckých väzniciach sedí najmenej 70 novinárov. Tureckí predstavitelia tvrdia, že uväznení nie sú za ich prácu, ale za kriminálne činy. Uväznenie čoraz viac novinárov vzbudzuje dojem, že vláda premiéra Tayyipa Recepa Erdogana je netolerantná ku skupinám s iným názorom a snaží sa médiá umlčať.

Stovky osôb vrátane starostov čelia súdnym procesom pre obvinenie so spojenia s Kurdskou stranou práce (PKK). Polícia prehľadala aj kancelárie ďalších tlačových agentúr v Turecku, ktorým zhabala počítače a dokumenty. V novembri zatkla turecká polícia viac ako 100 osôb pre podobné obvinenia.

Pre zvyšujúce sa útoky proti novinárom sa Turecko ocitlo na zozname organizácie Reportéri bez hraníc monitorujúcej slobodu tlače vo svete na 138. mieste zo 178 krajín. V roku 2007 bolo Turecko na 101. mieste.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 131 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.010 s.