práve ste tu : Svet Udalosti Etiópsky súd uznal dvoch švédskych novinárov za vinných

Etiópsky súd uznal dvoch švédskych novinárov za vinných

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

ADDIS ABEBA 21. decembra (WEBNOVINY) - Etiópsky súd uznal v stredu dvoch švédskych novinárov vinnými z podpory teroristickej skupiny.

Prokuratúra následne požiadala o udelenie najvyššieho trestu vo výške 18 a pol roka väzenia.

Novinárov zadržali etiópski vojaci 1. júla spolu s povstalcami z Národného oslobodzovacieho frontu Ogadenu, o ktorých údajne robili reportáž.

Etiópske úrady fotografa Johana Perssona a reportéra Martina Schibbyho obvinili z teroristickej činnosti, napomáhania teroristickej skupine a nelegálneho vstupu do krajiny zo susedného Somálska. Súd ich neskôr zbavil obvinení z teroristických aktivít.

"Ukázali, že sú vážení novinári, dobrá povesť však neznamená, že nespáchali trestný čin," povedal sudca Šemsu Sirgaga, podľa ktorého novinári neboli schopní dokázať, že nepodporujú terorizmus.

Novinári v októbri pred súdom odmietli všetky obvinenia z terorizmu, ospravedlnili sa však za nelegálny vstup do krajiny. Zatiaľ sa nevie, kedy súd vynesie rozsudok.

Národný oslobodzovací front Ogadenu, ktorý vznikol v roku 1984, bojuje za nezávislosť juhovýchodného regiónu Ogaden obývaného etnickými Somálčanmi.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 168 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.014 s.