práve ste tu : Veda a technika Počítače a Internet Facebook sa postaral o radikálnu zmenu, spúšťa Timeline

Facebook sa postaral o radikálnu zmenu, spúšťa Timeline

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Zástupcovia sociálnej siete Facebook vo štvrtok oznámili, že celosvetovo spúšťajú Timeline, ktorý veľkolepo predstavili už v septembri na výročnej konferencii f8 v San Franciscu.

Zatiaľ najradikálnejšia zmena profilov na Facebooku umožní používateľom doplniť si aj informácie o svojom živote pred tým, ako sa na túto sociálnu sieť prihlásili.

Podľa spoluzakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga umožní nový profil v podobe časovej osi ľuďom "vyrozprávať celý životný príbeh na jedinej stránke". "Timeline ukazuje všetky vaše aktuálne aktivity, a keď sa začnete vracať v čase, zosumarizuje veci, ktoré ste v živote urobili," vysvetlil. Časovú os si môže každý používateľ rozšíriť aj na čas pred zaregistrovaním sa na Facebook, začne napríklad od dňa narodenia. Ku ktorémukoľvek dátumu môže pridávať fotografie, videá či mapy.

V súčasnosti je nový vzhľad profilov dobrovoľný, no ako poznamenal hovorca spoločnosti, o niekoľko týždňov bude povinný. Každý, kto sa rozhodne pre prechod na Timeline, bude mať sedem dní na upravenie a pridanie informácií pred tým, ako ich budú môcť vidieť aj ostatní. "Ak sa rozhodnete počkať, váš Timelinesa zobrazí automaticky po siedmich dňoch. Váš nový Timeline nahradí váš profil, no všetky posty a fotografie tam ostanú," informuje Facebook.

Redizajnované profily majú magazínovejší vzhľad, je v nich viac fotografií, pričom v hornej časti majú aj akúsi titulnú fotografiu.

Timeline už mohli používať v testovacej verzii vývojári, no verejnosti bol dosiaľ dostupný len na Novom Zélande, ktorý si vybrali na testovanie pre jeho relatívne malú populáciu, ktorá hovorí po anglicky. Už pred spustením ale mnohí upozorňovali na to, že zobrazovanie po mesiacoch by mohlo mať nežiaduce účinky, ako napríklad, že bude možné vidieť, kto si koho vyradil z priateľov a kedy.

Informácie zverejnili webstránky www.dailymail.co.uk a www.telegraph.co.uk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 125 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.