práve ste tu : Veda a technika Príroda V Temži našli mláďatá morských koníkov

V Temži našli mláďatá morských koníkov

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) - V rieke Temža v londýnskej štvrti Greenwich objavili mladé morské koníky druhu Hippocampus hippocampus, čo zvyšuje nádeje biológov, že sa tento druh v tejto oblasti pravidelne rozmnožuje.

Je to taktiež ďalší dôkaz o zlepšujúcich sa podmienkach v Temži a jej ústí po tom, čo bola táto rieka niekoľko storočí veľmi znečistená.

Predtým sa vedcom podarilo objaviť populáciu týchto zvláštnych rýb z čeľade ihlovitých v londýnskom predmestí Dagenham, kde následne zaviedli opatrenia na ich ochranu.

Greenwich je však zatiaľ najvzdialenejším miestom od ústia Temže, kde sa morské koníky podarilo objaviť. Mláďatá mali dĺžku približne päť centimetrov a po odchyte putovali späť do rieky. Odborníci si na základe ich veľkosti a slabej schopnosti plávať myslia, že priamo v centre Londýna by sa mohla vyskytovať doteraz neobjavená populácia morských koníkov.

"Každoročne na jeseň zisťujeme, aké druhy sa v Temži vyskytujú a tento objav nás veľmi potešil. Je to naozaj dobré znamenie, že populácia morských koníkov sa nielenže zväčšuje, ale sa aj rozširuje do lokalít, kde sa doteraz tieto ryby nevyskytovali," uviedla Emma Barton z Environment Agency.

Informácie pochádzajú z webstránky www.practicalfishkeeping.co.uk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 312 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.018 s.