práve ste tu : Veda a technika Príroda Mláďatko tuleňa prešlo kilometre, aby si pospalo na gauči

Mláďatko tuleňa prešlo kilometre, aby si pospalo na gauči

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) - Novozélanďanku Annette Swoffer čakalo po príchode domov prekvapenie v podobe mláďaťa tuleňa, ktoré našla vo svojej kuchyni. Neskôr sa usadilo na jej gauči.

Podľa denníka New Zealand Herald tuleň prekonal cestu od pobrežia cez obytnú štvrť a rušné cesty, dostal sa cez bránu i dvierka pre mačku a tiež zdolal niekoľko schodov.

"Myslela som si, že mám halucinácie, že toto jednoducho nie je normálne," povedala Swoffer v rozhovore pre denník. "Potom sa na mňa pozrel tými obrovskými hnedými očami, bol rozkošný," dodala.

Prekvapená žena zavolala organizácii Spoločnosť proti krutosti páchanej na zvieratách (Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Tá privolala ministerstvo životného prostredia, ktoré už údajne mláďa hľadalo.

"V tomto období mladé tulene často trávia celé dni samé, kým ich matky zháňajú potravu. Zvyčajne sa zdržiavajú na skalnatých pobrežiach, no občas sa dostanú do vnútrozemia. Tam sú často dezorientované a už aj v minulosti sa stalo, že sa našli na neočakávaných miestach," vyjadrila sa Katrina Knill z ministerstva. "Tulene sú divoké zvieratá a povinnosťou ministerstva je umiestniť ich späť do ich prirodzeného prostredia," dodala.

Informácie pochádzajú zo stránky www.huffingtonpost.com.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 157 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.