práve ste tu : Veda a technika Príroda V akváriu žila 15 rokov ryba, o ktorej nikto nevedel

V akváriu žila 15 rokov ryba, o ktorej nikto nevedel

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) - Pracovníci verejného akvária Blue Planet neďaleko anglického mesta Ellesmere Port nedávno zistili, že v jednej z nádrží už 15 rokov žije ryba, o ktorej nikto z nich doteraz nevedel.

Ide o platesu druhu Pegusa lascaris, ktorú v akváriu s objemom 40-tisíc litrov objavili počas pravidelného čistenia. Platesa, ktorej dali meno Nemo, sa podľa ich názoru musela do akvária dostať ešte v roku 1996, keď nádrž zakladali.

"Nazvali sme ju Nemo, pretože sme ju rovnako ako v tom filme našli, s tou výnimkou, že sme ani nevedeli, že ju hľadáme. Aj keď sme o jej existencii ani netušili, vyzerá, že sa jej u nás veľmi darí. Je vo výbornom stave a zjavne sa kŕmi v noci, keď sa vypne osvetlenie," uviedol riaditeľ akvária Colin Grist.

Platesy sú známe tým, že väčšinu života trávia ukryté na dne, k čomu im pomáha aj ich sfarbenie imitujúce štrk alebo piesok. Sú výnimočné tým, že počas dospievania u nich dochádza k postupnému presunutiu jedného oka zo strany, na ktorej neskôr budú ležať, k oku na opačnej strane.

Informácie pochádzajú z webstránky www.practicalfishkeeping.co.uk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 796 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.