práve ste tu : Zdravie O zdraví Muži sú vraj promiskuitnejší, ženy selektívne

Muži sú vraj promiskuitnejší, ženy selektívne

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Foto: Ilustračné foto SITA/APBRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - Reprodukčné stratégie mužov a žien sú z biologických dôvodov diametrálne odlišné. Žena vyprodukuje za svoj život niekoľko stoviek vajíčok. Rekordmankou v počte pôrodov je istá Ruska, ktorej sa v 18. storočí podarilo priviesť na svet 69 detí. Muži oproti tomu produkujú denne desiatky miliónov spermií a mohli by mať pokojne aj tisíce potomkov. Zatiaľ čo žena svoju reprodukčnú výkonnosť striedaním partnerov nezvýši, muž väčším počtom partneriek môže počet svojich detí výrazne znásobiť.

"Z toho logicky vyplýva biologická dispozícia mužov k vyššej sexuálnej promiskuite a väčšiemu záujmu o neosobnú kopuláciu. Žena je oproti tomu selektívnejšia a jej sexuálne správanie viac závisí od kvality partnera a celého vzťahu," uviedol sexuológ Jaroslav Zvěřina. "Keď má muž psychickú poruchu, ťažko si nájde sexuálnu partnerku, zatiaľ čo hlúpe ženy majú sexu dosť," konkretizoval na príklade český odborník.

Vysvetlil tiež, že ženy potrebujú byť atraktívne, no mužom na ich výzore až tak nezáleží, prvoradá u nich je mladosť a receptivita. "Vyzerá to tak, že ženy sa parádia kvôli iným ženám, ale mužom je to v mnohých prípadoch šuma fuk," povedal Zvěřina.

Zaujímavosti o sexe:

*Každý deň dôjde na celom svete asi k 120 miliónom pohlavných stykov.

*Na sex niekoľko ráz denne myslí 54 percent mužov a len 19 percent žien.

*Ľudia a delfíny sú jediné živočíšne druhy, ktoré majú sex aj pre pôžitok, nie len pre rozmnožovanie.

*Najmenšiu sexuálnu túžbu pociťujú japonskí muži, v priemere majú sex len 36-krát ročne.

*Vôbec prvý pár, ktorý na televíznej obrazovke videli diváci v posteli v hlavnom vysielacom čase, boli animovaní Fred a Wilma Flinstonovci.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 212 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.