práve ste tu : Zdravie O zdraví V Bratislavskom a Žilinskom kraji sa šíri chrípka

V Bratislavskom a Žilinskom kraji sa šíri chrípka

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Počet chrípkových a chrípke podobných ochorení v Bratislavskom kraji opäť vzrástol.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave Katarína Nosálová, v tomto týždni ich počet stúpol na 206 prípadov na 100-tisíc osôb v starostlivosti lekárov oproti 98 prípadom minulý týždeň.

V porovnaní s minulým týždňom stúpla v kraji aj chorobnosť na akútne respiračné ochorenia, počet chorých bol 3 141 na 100-tisíc osôb v starostlivosti lekárov.

Ako ďalej informovala Nosálová, v 42. kalendárnom týždni bolo v Bratislavskom kraji hlásených 11 prípadov čierneho kašľa, pričom ochorenia boli hlásené z piatich okresov Bratislavského kraja s najvyššou chorobnosťou v okrese Bratislava I. Najviac chorých bolo pritom vo veku od 15 do 19 rokov.


V Žilinskom kraji klesla chorobnosť, chrípkových ochorení však opäť pribudlo

Chrípkových ochorení v Žilinskom kraji opäť pribudlo, chorobnosť mierne poklesla. Hygienikom tento týždeň nahlásili takmer sedemtisíc pacientov s akútnymi respiračnými ochoreniami, príznaky chrípky lekári pozorovali u 830 z nich.

Ako agentúru SITA informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline, v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenali 4,8-percentný pokles chorobnosti, evidujú však o 117 chrípkových ochorení viac. C

horobnosť stúpla iba u starších ako 60 rokov, v ostatných vekových skupinách klesla. Trend vývoja chorobnosti hodnotia hygienici ako klesajúci.

„Tento týždeň bolo v Žilinskom kraji hlásených 6 930 ochorení, čo predstavuje 1 476 chorých na 100-tisíc obyvateľov. Vzostup chorobnosti, o 1,2 percenta, sme zaznamenali len vo vekovej skupine 60- a viacročných,“ spresnila Košecká.

Hygienici nemuseli pre chrípku zatvoriť žiadnu školu. Minulý školský rok bolo najviac škôl zatvorených začiatkom februára, vtedy hygienici prerušili vyučovanie v 28 školách a školských zariadeniach v kraji.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 126 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.