práve ste tu : Zdravie Zdravotníctvo Pandémia A (H1N1)2009 je už minulosť, tvrdí WHO

Pandémia A (H1N1)2009 je už minulosť, tvrdí WHO

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

Ilustračné foto
Foto:
BRATISLAVA 12. augusta - Svetová zdravotnícka organizácia WHO vyhlásila ukončenie pandémie chrípky A (H1N1)2009 a zrušila medzinárodné opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Lenka Šramková.

Generálna riaditeľka WHO Margaret Chan dala za pandémiou bodku na odporúčanie Krízového štábu WHO. Napriek tomu, že v niektorých oblastiach sú epidémie stále intenzívne, globálna situácia sa upokojila. "Pandemická chrípka sa svojim spôsobom prenosu začína podobať vírusom sezónnej chrípky," informovala Šramková. Vo väčšine krajín sa nepozorujú lokálne epidémie mimo ohniska nákazy a intenzita vírusu je nižšia ako bola v roku 2009 a začiatkom roka 2010.

Aktuálna epidemiologická situácia už nepredstavuje nebezpečenstvo, ktoré by si vyžadovalo okamžité opatrenia na medzinárodnej úrovni. WHO požiadala krajiny, aby pokračovali v kvalitnom dohľade nad chrípkou a v monitorovaní epidemiologickej situácie chrípky a chrípke podobných ochorení, ako aj v zabezpečení dostupnosti potrebných preventívnych a kontrolných opatrení. Medzi tieto opatrenia patrí aj očkovanie proti sezónnej alebo pandemickej chrípke.

SITA
Zdroj ©WEBNOVINY

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 162 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.