práve ste tu : Zdravie Zdravotníctvo Nemocnica Zvolen otvorila nový denný psychiatrický stacionár

Nemocnica Zvolen otvorila nový denný psychiatrický stacionár

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BANSKÁ BYSTRICA 14. decembra (WEBNOVINY) - Poskytovať zdravotnú starostlivosť pacientom s duševnými poruchami vo Zvolene a okolí je úlohou nového Denného psychiatrického stacionára, ktorý otvorila Nemocnica Zvolen v rekonštruovaných priestoroch svojej polikliniky.

Ako uviedla Marta Csergeová, hovorkyňa firmy Agel SK, ktorá má zvolenskú nemocnicu dlhodobo prenajatú od Banskobystrického samosprávneho kraja, stacionár je určený najmä pre ľudí s poruchami z okruhu schizofrénie, afektívnymi poruchami, rôznymi neurotickými poruchami ako aj pre pacientov so závislosťami od alkoholu a iných psychoaktívnych látok.

Odbornú psychiatrickú starostlivosť pacientom zabezpečuje päťčlenný tím stacionára: dve lekárky psychiatričky, dve psychiatrické zdravotné sestry a jeden sociálny pracovník. Do terapeutického procesu sa okrem pacientov majú možnosť zapojiť aj ich príbuzní.

Stacionár je ambulantnou náhradou za psychiatrické oddelenie, ktoré pre nezazmluvnenie poisťovňami zvolenská nemocnica zavrela k 1. júlu. "Špecializovaný program v stacionári je určený pre pacientov, ktorých zhoršený zdravotný stav ešte nevyhnutne nevyžaduje plnú hospitalizáciu, a tiež pre pacientov po prepustení z lôžkového zariadenia s cieľom následnej psychosociálnej rehabilitácie," uviedla lekárka Martina Kminiaková.

Liečebný program tvorí okrem farmakoterapie individuálna a skupinová psychoterapia a psychoedukačné moduly podľa typu duševnej poruchy. Jeho súčasťou sú aj biblioterapia, muzikoterapia, arteterapia, ergoterapia, pohybová terapia.

Pri stacionári funguje aj senior centrum s kapacitou 15 ľudí, zamerané na dennú starostlivosť o seniorov postihnutých Alzheimerovou chorobou a ostatnými typmi dementných porúch.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 37 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.019 s.