práve ste tu : Zdravie Zdravotníctvo Lekárom v nemocniciach Trnavského kraja platy nezvýšia

Lekárom v nemocniciach Trnavského kraja platy nezvýšia

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

TRNAVA 14. decembra (WEBNOVINY) - Lekári v nemocniciach Trnavského samosprávneho kraja sa zvýšenia platov v budúcom roku nedočkajú. Vyššie platy by podľa predsedu kraja Tibora Mikuša priviedli nemocnice do polroka do konkurzu.

Na zvýšenie platov lekárov a zdravotných sestier by nemocnice v Dunajskej Strede, Galante a Skalici v budúcom roku potrebovali 4,7 milióna eur. Nemocnice sú pritom za prvých desať mesiacov tohto roku v strate 1,7 milióna eur. "Bez zmluvne zakotvenej záruky, že štát nám v plnom rozsahu bude poskytovať peniaze na zvýšenie miezd lekárov, nie sme schopní toto zabezpečiť,“ skonštatoval Mikuš. Rovnaké stanovisko zaslal aj ministrovi zdravotníctva Ivanovi Uhliarikovi, odpovede sa zatiaľ nedočkal.

Podľa trnavského župana sú nemocnice v zriaďovateľskej pôsobnosti krajov aj tak dlhodobo diskriminované v porovnaní so štátnymi. Príkladom diskriminácie je podľa neho neoddlženie krajských nemocníc, ďalej rozdielne platby za rovnaké zdravotné výkony alebo nepreplácanie nadlimitných výkonov, ktoré boli vykonané v prospech pacientov.

Na otázku, či sa neobáva nespokojnosti lekárov, ak napriek memorandu vlády a Lekárskeho odborového združenia nebudú mať v budúcom roku vyššie platy, Mikuš poznamenal, že bez reálnych peňazí nie je možné platy zvýšiť. Dodal, že on osobne je presvedčený, že lekári si vyššie spoločenské ohodnotenie aj vyššie platy zaslúžia. Nemocnice Trnavského samosprávneho kraja sú pretransformované na akciové spoločnosti.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 41 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.