práve ste tu : Automagazín Automagazín Hviezdy Subaru na Autosalóne Bratislava 2012

Hviezdy Subaru na Autosalóne Bratislava 2012

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 16. apríla (WBN/PR) -

- Slovenská premiéra kupé Subaru BRZ
- Slovenská výstavná premiéra crossoveru Subaru XV
- Subaru Trezia hlavnou cenou v žrebovaní vstupeniek na Autosalón

Slovenské premiéry
Radosť z jazdy konečne aj na Slovensku! Priamo zo Ženevy, kde absolvovalo svetovú výstavnú premiéru, prichádza Subaru BRZ do Bratislavy, aby sa stalo hlavnou hviezdou expozície Subaru na Autosalóne Bratislava 2012.

Horúca novinka, ľahké a dynamické športové kupé s pohonom zadných kolies, poháňa atmosférický boxer motor s objemom 2,0 litra a výkonom 147 kW (200 k). Koncepcia vpredu uloženého horizontálneho motora, pohonu zadných kolies a najnižšie položeného ťažiska v segmente umožnila dosiahnuť jedinečnú ovládateľnosť a posunúť potešenie z jazdy na úplne novú úroveň.

Slovenskú výstavnú premiéru zažije na 22. bratislavskom Autosalóne kompaktný crossover Subaru XV. Priestranný automobil s vysokou svetlou výškou vyniká špičkovými jazdnými vlastnosťami, pričom štandardne disponuje symetrickým pohonom všetkých kolies. Na autosalóne vystaví Subaru dve verzie: prvú s benzínovým boxer motorom s objemom 1,6 litra a výkonom 84 kW (114 k) v kombinácii s najnovšou generáciou bezstupňovej CVT prevodovky Lineartronic. Ďalším exponátom bude Subaru XV s motorom 2.0 Boxer Diesel s výkonom 108 kW (147 k).

Nová tvár legendy
Zlatým klincom výstavného stánku Subaru bude superšportový model WRX STI. Návrat k sedanu s veľkým krídlom a plnokrvným prepĺňaným 2,5-litrovým boxer motorom, dodávajúcim autu výkon 221 kW (300 k), opäť vystupňoval emócie fanúšikov značky na maximum. Ostrý športový sedan zvláda zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy, no je zároveň koncipovaný ako plnohodnotné auto na každodenné používanie.

Skokan roka v priazni zákazníkov na Slovensku, Subaru Outback, môžu návštevníci Autosalónu vidieť vo verziách 3.6 SI DRIVE a 2.0 Boxer Diesel, obe v špecifikáciách modelového roku 2012. Rovnako sa predstaví najnovšia verzia modelu Legacy 2.0 Boxer Diesel Touring Wagon.

Ďalšou lahôdkou expozície Subaru bude slovenský bestseller, výnimočné SUV Subaru Forester, vo verziách 2.0 Boxer Diesel a 2.0i Dual Range, takisto modelového ročníka 2012 s rozšíreným sériovým vybavením o viaceré prvky komfortu a bezpečnosti.

Všetky modely modelového ročníka 2012, a to v benzínových i v dieselových verziách, dosahujú vďaka úpravám ešte priaznivejšie hodnoty spotreby paliva a emisií.

Cena pre víťaza
Subaru už tradične v rámci Autosalónu Bratislava, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. až 22. apríla 2012, venuje prvú cenu do žrebovania vstupeniek na podujatie. Víťaz si domov odnesie Subaru Trezia, ktoré mu bude plne k dispozícii na pol roka vrátane komplexnej servisnej starostlivosti.

Subaru je najväčším svetovým výrobcom osobných automobilov s pohonom všetkých kolies. Značka je automobilovou divíziou japonského koncernu Fuji Heavy Industries, vyrábajúceho produkty pre sféry dopravy, letectva, priemyslu, stavebníctva i poľnohospodárstva. Filozofiou koncernu, založeného v roku 1953, je vysoká kvalita produktov, používanie pokrokových technológií a zodpovednosť k životnému prostrediu. Automobily Subaru pre európsky trh sa vyrábajú v Japonsku.

Subaru je priekopníkom pohonu 4x4 v osobných automobiloch, v roku 1972 prinieslo na trh prvé sériové osobné vozidlo s pohonom všetkých kolies. Odvtedy predalo takmer 12 miliónov automobilov s pohonom 4x4. Značka patrí k špičke v motoristickom sporte, kde získala šesť titulov majstra sveta v rely. Importérom Subaru v Slovenskej republike je od roku 2004 spoločnosť Mikona, s.r.o.

Štatistika

 
Aktuálne máme 222 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.