práve ste tu : doma Médiá Televízie Markíza a Joj musia zaplatiť desaťtisícové pokuty

Televízie Markíza a Joj musia zaplatiť desaťtisícové pokuty

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Najvyšší súd potvrdil rozhodnutia Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) o udelení dvadsaťtisícovej pokuty pre TV Markíza a desaťtisícovej pokuty pre TV Joj.

Agentúru SITA o tom informovala Lucia Jelčová z Odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou RVR. Rozsudky vyhlásil najvyšší súd 8. novembra.

Rada ešte 24. mája rozhodla, že spoločnosť Markíza - Slovakia spol. s.r.o. porušila povinnosť ustanovenú zákonom o vysielaní a retransmisii tým, že 7. októbra 2009 odvysielala program Modré z neba.

Program podľa Rady nenáležitou formou zobrazil maloletého Dáriusa, ktorý bol vystavovaný psychickému utrpeniu. Za porušenie Rada podľa Jelčovej udelila vysielateľovi pokutu 20-tisíc eur.

Druhú pokutu dostal vysielateľ TV Joj - spoločnosť Mac TV s.r.o. Bratislava. Rada 26. apríla rozhodla, že spoločnosť Mac TV porušila povinnosť ustanovenú zákonom o vysielaní a retransmisii tým, že 13. februára 2010 v programe Šport odvysielala príspevok Tragická smrť sánkara. Ten spôsobom svojho spracovania a svojím obsahom podľa rady zasiahol do ľudskej dôstojnosti zosnulého gruzínskeho sánkara Nodara Kumaritashviliho. Za porušenie preto udelila vysielateľovi pokutu 10 000 eur.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 133 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.