práve ste tu : Ekonomika Banky Bankou roka na Slovensku je opäť Poštová banka

Bankou roka na Slovensku je opäť Poštová banka

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 2. decembra (WBN/PR) - Obhájila tak titul, ktorý jej aj tento rok udelil prestížny ekonomický magazín The Banker. Spolu s oceneniami zo súťaže finančných produktov Zlatá minca 2011 tak potvrdila, že patrí medzi najlepšie retailové banky.

Ocenenie Banka roka 2011 na Slovensku (Bank of the Year 2011 Slovakia) udelil Poštovej banke už druhý krát prestížny magazín The Banker, ktorý každoročne oceňuje najlepšie finančné inštitúcie v krajinách na celom svete. Regionálne ocenenie magazínu The Banker je udeľované za preukázanú výnimočnú kvalitu bankových produktov a služieb regionálnym zastúpeniam bánk.

Pri výbere sa odborná porota zamerala na kritéria ako hospodárske výsledky bánk, schopnosť reagovať na trhové príležitosti a v neposlednom rade hodnotila aj inovatívny prístup k riadeniu. K zisku titulu Banka roka 2011 na Slovensku pomohol Poštovej banky najmä jej dlhodobý rastúci trend vo všetkých kľúčových ukazovateľoch. Magazín taktiež ocenil spôsob, akým dokázala banka efektívne reagovať na potreby trhu a využiť trhové príležitosti prostredníctvom zavedenia noviniek vo svojom produktovom portfóliu.

„Zisk titulu Banka roka na Slovensku od magazínu The Banker už druhý rok po sebe jasne dokazuje, že ideme správnou cestou. Snažíme sa prinášať jednoduché produkty a služby, zrozumiteľné pre každého klienta. Tento titul vnímame ako ocenenie nášho dynamického rastu a zároveň nás motivuje k tomu, aby sme naďalej v nastúpenom trende pokračovali. Chceme byť bankou, ktorá je každodenným partnerom pre široké masy,“ uviedol Marek Tarda, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Poštovej banky.

Okrem titulu Banka roka 2011 na Slovensku, uzatvára tento rok Poštová banka aj ďalšími oceneniami. V súťaži finančných produktov Zlatá minca 2011 získala hneď dve bronzové miesta. V kategórii termínovaných vkladov bola úspešná so svojím jedinečným a najmä u verejnosti obľúbeným produktom Neviazaným termínovaným vkladom, na ktorom už tretí rok po sebe zachováva bezkonkurenčné benefity – úrokovú sadzbu 2,5 % p.a. pri neviazanosti vloženej sumy. V kategórii spotrebiteľských úverov ocenila porota Zlatej mince bronzovou mincou produkt Poštovej banky Dostupná pôžička.

Poštová banka vznikla v decembri 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na slovenskom bankovom trhu patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám s viac ako 800 tisíc klientmi. Jej vlastnú sieť tvorí 41 pobočiek a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1500 poštách po celom Slovensku. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú poistné produkty, ale aj možnosť investovania do podielových fondov a možnosť dôchodkového sporenia v druhom pilieri. Vďaka výborným hospodárskym výsledkom ale aj atraktívnym produktom získala Poštová banka v roku 2010 hneď niekoľko ocenení: Trend Top banka roka 2010 3. miesto, The Banker – Banka roka 2010 na Slovensku, Zlatá minca 2010 a Objav roka pre Neviazaný termínovaný vklad. Hlavným akcionárom banky (94%) je spoločnosť Istrokapital SE.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 132 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.