práve ste tu : Ekonomika Ekonomické správy Japonsko dá do boja proti kríze 60 miliárd dolárov

Japonsko dá do boja proti kríze 60 miliárd dolárov

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

TOKIO 17. apríla (WEBNOVINY) - Japonsko poskytne Medzinárodnému menovému fondu (MMF) úvery v sume 60 mld. eur, aby podporil jeho úsilie v boji proti dlhovej kríze v eurozóne.

Oznámil to v utorok japonský minister financií Jun Azumi, ktorý zároveň vyjadril presvedčenie, že príkladom Japonska sa inšpirujú ďalšie krajiny.

Svoj príspevok má vláda v Tokiu formálne potvrdiť tento týždeň na washingtonskom summite skupiny najdôležitejších vyspelých a rozvíjajúcich sa ekonomík G20. Zdroje MMF na boj s dlhovými problémami eurozóny by Japonsko navyšovalo ako prvá krajina mimo Európy.

"Po sérii politických opatrení v eurozóne je dôležité posilniť financovanie MMF a vydláždiť tým cestu k ukončeniu krízy, ktorá nezasahuje len eurozónu, ale aj Japonsko a ázijské krajiny," uviedol Azumi po zasadnutí vládneho kabinetu v Tokiu.

Medzinárodný menový fond v januári vyhlásil, že na zvládnutie prípadných negatívnych dopadov dlhovej krízy v eurozóne potrebuje dodatočných 600 mld. USD. Šéfka MMF Christine Lagardeová minulý týždeň pripustila, že potrebná suma môže byť vďaka zmierneniu rizík nižšia. Predstavitelia G20 podľa agentúry Reuters uviedli, že najdôležitejšie svetové ekonomiky poskytnú MMF pravdepodobne 400 až 500 mld. USD.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 147 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.