práve ste tu : Ekonomika Investície Euro naďalej pokračuje v posilňovaní

Euro naďalej pokračuje v posilňovaní

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LONDÝN 24. februára (WEBNOVINY) - Spoločná európska mena v piatok pokračovala v posilňovaní, ktoré nastalo vďaka štvrtkovej správe, že podnikateľská dôvera v Nemecku sa vo februári zlepšila.

Posilnenie indexu nemeckej podnikateľskej dôvery, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, vyvolal uzatváranie krátkych pozícií a účastníci trhu prestali rátať s oslabením eura.

Voči doláru v porovnaní s predchádzajúcim dňom spoločná európska mena vzrástla o 0,3 % na 1,3411 USD/EUR. Voči jenu euro posilnilo o 1 % a dostalo sa na nové 3,5-mesačné maximum 108,16 JPY/EUR.

Dolár voči jenu v piatok posilnil o 0,8 % na 80,51 JPY/USD, ale v priebehu predošlého obchodovania vzrástol až na úroveň 80,71 JPY/EUR. Jen poškodilo to, že ho predávali japonskí dovozcovia. Od začiatku februára dolár voči japonskej mene vzrástol o približne 5 %, pričom mu pomohlo to, že Tokio uvoľnilo menovú politiku, ale tiež zmenšovanie prebytku bežného účtu platobnej bilancie Japonska.

Zo stredoeurópskych mien sa v piatok darilo českej korune a poľskému zlotému. Česká koruna vzrástla voči euru o 0,17 % na 24,99 CZK/EUR a zlotý si pripísal 0,12 % na 4,166 PLN/EUR. Forint naopak oslabil o 0,17 % na 289,93 HUF/EUR.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 357 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.