práve ste tu : Ekonomika Investície Ceny ropy dosiahli desaťmesačnému maximum

Ceny ropy dosiahli desaťmesačnému maximum

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

NEW YORK 26. februára (WEBNOVINY) - Ceny ropy v piatok rástli a priblížili sa k desaťmesačnému maximu. Podpísalo sa pod to zvýšené napätie medzi Iránom a Západom.

Vyjadrenie Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu, že Irán vystupňoval svoje snahy v programe obohacovania uránu, poslali nahor ceny britskej ropy už piaty týždeň za sebou.

Aprílové dodávky britskej ropy Brent vzrástli o 1,85 USD na 125,47 USD za barel, čo je najvyššia úroveň od 29. apríla minulého roku. Za celý týždeň britská ropa posilnila o 4,93 %. Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy zdraželi o 1,94 USD na 109,77 USD. Ide tak o najvyššiu úroveň od 3. mája 2011.

Ceny zlata v piatok klesli. Investori totiž po výraznom raste, ktorý si tento kov zapísal skoršie v týždni, vyberali zisky. Zlato v úvode týždňa podporila dohoda Grécka s medzinárodnými veriteľmi o druhom úverovom programe a dobré ekonomické údaje. Spotová cena zlata do 19:41 GMT klesla o 0,5 % na 1 771,36 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 9,90 USD na 1 776,40 USD za uncu.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 190 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.