práve ste tu : Ekonomika Investície Euro oslabilo voči doláru aj jenu

Euro oslabilo voči doláru aj jenu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

NEW YORK 27. februára (WEBNOVINY) - Japonský jen sa v pondelok zotavil z deväťmesačného minima voči americkému doláru. Investori totiž vyhodnotili nedávne posilnenie dolára oproti japonskej mene ako príliš rýchle a príliš intenzívne, informovala agentúra Reuters.

Jen začal výrazne strácať po tom, čo japonská centrálna banka tento mesiac prekvapujúco uvoľnila monetárnu politiku, pričom dolár profitoval aj z náznakov zlepšujúcich sa podmienok v ekonomike USA. Euro voči doláru oslabilo, udržalo sa však v blízkosti nedávnych maxím, k čomu prispela aj Európska centrálna banka, ktorá plánuje tento mesiac zopakovať ponuku lacných úverov komerčným bankám v eurozóne.

Dolár voči jenu oslabil o 0,5 % na 80,51 JPY/USD, keď sa v skoršej časti obchodovania dostal na úroveň 81,61 JPY/USD. Euro oproti jenu oslabilo o 1 % na 107,84 JPY/EUR. Voči doláru si spoločná mena odpísala 0,5 % a obchodovala sa na úrovni 1,3392 USD/EUR.

Na stredoeurópskych devízových trhoch do 15.54 SEČ oslabila česká koruna voči euru o 0,15 % na 25,055 CZK/EUR a poľský zlotý o 0,17 % na 4,171 PLN/EUR. Nedarilo sa ani maďarskému forintu, ktorý si voči spoločnej mene odpísal 0,48 % a obchodoval sa na úrovni 291,96 HUF/EUR.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 153 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.009 s.