práve ste tu : Ekonomika Investície Lacné úvery od Európskej centrálnej banky oslabili euro

Lacné úvery od Európskej centrálnej banky oslabili euro

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

LONDÝN 29. februára (WEBNOVINY) - Euro v stredu oslabilo po tom, ako mimoriadne lacné úvery od Európskej centrálnej banky (ECB) podporili rizikovejšie meny, ako austrálsky a novozélandský dolár.

Komerčné banky v eurozóne si v stredu požičali od Európskej centrálnej banky (ECB) 530 mld. eur, pričom druhú ponuku lacných trojročných úverov využilo 800 bánk. Prísun dodatočnej likvidity na trhy patrí medzi kľúčové nástroje, pomocou ktorých sa inštitúcia snaží zmierniť dopady dlhovej krízy v menovej únii.

Euro sa voči doláru oslabilo o 0,16 % na 1,3448 USD/EUR. Austrálsky dolár vzrástol voči americkému na 7-mesačné maximum na úroveň 1,0857 USD/AUD. Novozélandský dolár posilnil voči americkému na 6-mesačné maximum a kanadský dolár zaznamenal voči americkému doláru najvyššiu úroveň za posledných päť mesiacov.

Stredoeurópskym menám sa vďaka lacným úverom od ECB darilo. Do 16:18 SEČ najviac posilnil voči euru maďarský forint, a to o 1 % na 287,73 HUF/EUR. Poľský zlotý vzrástol o 0,51 % na 4,108 PLN/EUR a česká koruna si pripísala 0,23 % a poskočila na 24,83 CZK/EUR.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 202 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.013 s.