práve ste tu : Ekonomika Poistenie a lízing Recept na poistenie predmetu financovaného cez lízing

Recept na poistenie predmetu financovaného cez lízing

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 25. októbra (WBN/PR) - Koniec októbra sa blíži a s ním každoročne prichádza aj zverejňovanie prehľadov poistných sadzieb jednotlivých poisťovní na budúci rok. Práve v tomto období mnohí majitelia vozidiel začínajú uvažovať nad zmenou poisťovne.

Aj napriek tomu, že preferencie sú rôzne, hlavným kritériom pri výbere vhodného poistenia by mala pre klienta zostať kvalita a rozsah služieb s ohľadom na cenu, spoľahlivosť a silu poisťovne. Tá sa prejaví práve v rýchlosti likvidácie a úhrady poistnej udalosti, čo je v konečnom dôsledku najrozhodujúcejším faktorom spokojnosti klienta.

Poistenie predmetov financovaných prostredníctvom lízingu má v tomto ohľade niekoľko nesporných výhod. Okrem toho, že poisťovne poskytujú lízingovým spoločnostiam, ktoré sprostredkúvajú poistenie v rámci financovaných vozidiel, paušálne nižšie sadzby, má klient možnosť splácať poistné na mesačnej báze (spolu s lízingovou splátkou), takže nemusí zaplatiť celú sumu poistného naraz. Ďalšou výhodou poistenia v rámci lízingu je, že výška sadzby je garantovaná počas celej doby financovania bez ohľadu na počet poistných udalostí. Ak je zároveň poistenie súčasťou mesačnej lízingovej splátky, nie je potrebné sledovať úhrady poistného. Lízingové spoločnosti navyše ponúkajú poistenie všetkých predmetov financovaných prostredníctvom lízingu, nielen motorových vozidiel.

Klienti, ktorí sa rozhodnú pre individuálne poistenie predmetu financovaného cez lízing často riskujú v prípade, že sa jediným kritériom ich výberu stane cena poistenia. Výber poisťovne pre povinné zmluvné poistenie (PZP), uzatvorenie ktorého vyplýva z platnej legislatívy, je často podmienený výberom havarijného poistenia (KASKO). Jeho nízka cena môže byť niekedy zradná v tom, že nezahŕňa celý rozsah poistenia, čo klient v momente podpisu zmluvy môže vnímať ako nepodstatnú skutočnosť. V prípade poistnej udalosti môže byť výška poistného plnenia v takýchto prípadoch znížená až o 50 % (tzn. o polovicu) v závislosti od hodnoty, na ktorú bolo vozidlo poistené. Toto sú dôvody, pre ktoré je vhodné uzatvoriť poistenie v rámci lízingovej zmluvy, kde sú zahrnuté (zohľadnené, poistené) všetky riziká. Ak hovoríme o rizikách, tak máme na mysli predovšetkým škody spôsobené haváriou, živelnou pohromou, vandalizmom alebo odcudzením vozidla.

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese lizing@lizing.sk alebo navštívte našu internetovú stránku www.lizing.sk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 194 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.007 s.