práve ste tu : Ekonomika Poistenie a lízing Recept na poistenie predmetu financovaného cez lízing

Recept na poistenie predmetu financovaného cez lízing

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 8. novembra (WBN/PR) - Ako doplnkový produkt k havarijnému poisteniu (KASKO) ponúkajú lízingové spoločnosti možnosť uzatvoriť zmluvu na krytie finančnej straty z poistnej udalosti v prípade totálnej škody alebo odcudzenia vozidla. Tento produkt pod názvom GAP je viazaný na uzatvorenú zmluvu KASKO poistenia, pretože sa pri likvidácii vychádza práve z plnenia z tejto zmluvy. Pri tomto poistení je poistné krytie na hodnotu „nákupnej ceny vozidla“. Pri výbere tohto druhu poistenia je dôležité všimnúť si maximálne plnenie, ktoré poisťovňa poskytuje, pretože je často stanovené – t.j. nie je možné dostať ako plnenie neobmedzený rozdiel medzi cenou predajnou (poistnou) a cenou plnenia z KASKO poistenia.

Vzhľadom na to, že život prináša rôzne situácie, ktoré ovplyvňujú jeho kvalitu, je v dnešnej turbulentnej dobe dobré myslieť aj na riziká spojené so schopnosťou splácať záväzky vyplývajúce z rôznych zmluvných vzťahov. Lízingové spoločnosti disponujú ponukami aj takých poistných produktov, ktoré v prípade výpadku príjmu v dôsledku nepredvídateľných životných situácií (smrť, úraz či nedobrovoľná strata zamestnania) vyriešia problémy s dočasnou neschopnosťou splácania.

Niektorí klienti majú pri uzatvorení zmluvy o lízingovom financovaní pocit, že im automaticky vzniká povinnosť uzatvoriť zmluvu o poistení, pretože je súčasťou komplexnej ponuky financovania prezentovanej klientovi. Rozhodnutie o poistení je však plne v kompetencii klienta a záleží len na ňom, či využije túto možnosť. Uzatvorením poistenia v rámci lízingového financovania totiž získa okrem už spomínaných výhod aj spoľahlivého partnera, ktorý mu sprostredkuje potrebné informácie v prípade poistnej udalosti. Lízingová spoločnosť v tomto procese zároveň vystupuje aj ako subjekt, ktorý intervenuje v prospech rýchlejšej likvidácie poistnej udalosti.

Keďže lízingové spoločnosti pôsobia na trhu ako sprostredkovatelia poistenia, nie je na škodu, ak sa pri rozhodovaní, komu zveríte „do rúk“ poistenie svojho majetku, obrátite na nich s požiadavkou o vypracovanie komplexnej ponuky na poistenie predmetu financovania. Aj v prípade, že ste majiteľom vozidla, čo znamená, že jeho financovanie ste neriešili prostredníctvom lízingu, vedia vám ponúknuť zaujímavé podmienky poistenia.

V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese lizing@lizing.sk alebo navštívte našu internetovú stránku www.lizing.sk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 296 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.