práve ste tu : Ekonomika Poistenie a lízing UniCredit Leasing k septembru s obchodmi za vyše 220 mil.

UniCredit Leasing k septembru s obchodmi za vyše 220 mil.

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia prefinancovala za deväť mesiacov nové obchody za 226,34 mil. eur v obstarávacích cenách bez dane z pridanej hodnoty. V medziročnom porovnaní je to 107-percentné zvýšenie. Viac ako stopercentný nárast bol podľa člena predstavenstva spoločnosti Dušana Keketiho aj napriek tomu, že nárast v počte zmlúv bol len 35 %. Ako povedal, svedčí to podľa neho o zvýšení financovania veľkých investícií, ktoré sa uskutočnili v druhom a treťom štvrťroku.

Medzi najviac rastúce oblasti vo firme patria podľa Keketiho nehnuteľnosti, fotovoltaické technológie a dopravná technika. Financovanie nehnuteľností medziročne vzrástlo z úrovne 3,72 mil. eur na 35,72 mil. eur. V rámci hnuteľných predmetov stroje a priemyselné zariadenia rástli o 410,5 % na 66,28 mil. eur.

Financovanie osobných automobilov, ktoré tvoria najväčšiu časť portfólia, vzrástlo o 58,7 % na 92,91 mil. eur. Nárast bol aj pri nákladných vozidlách, či kancelárskej technike. Pokles firma evidovala pri úžitkových automobiloch a aj pri lodiach, lietadlách a železničných vozidlách. Z pohľadu typu produktu je stále dominantný finančný lízing, ktorý je nasledovaný úverom a operatívnym lízingom.

Firma UniCredit Leasing, ktorá do konca marca 2007 vystupovala pod názvom CAC Leasing, bola do Obchodného registra SR zapísaná v roku 1997. Do skupiny UniCredit sa integrovala v apríli 2007. Spoločnosť poskytuje služby v oblasti lízingu automobilov, lízingu strojov a zariadení, lízingu dopravnej techniky, či nehnuteľností. Viac ako 71-percentným akcionárom spoločnosti je UniCredit Leasing S.p.A., takmer 20 % akcií vlastní UniCredit Bank Slovakia a.s. a 8,8 % UniCredit Leasing CZ, a.s.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 193 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.