práve ste tu : Ekonomika Zahraničie Viacerým európskym bankám hrozí zníženie ratingu

Viacerým európskym bankám hrozí zníženie ratingu

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

MILÁNO 21. decembra (WEBNOVINY) - Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok varovala, že viacerým bankám vo Francúzsku, Španielsku, Taliansku a Belgicku hrozí zníženie ich ratingov.

Agentúra tým nadviazala na svoje rozhodnutie zo 16. decembra, kedy začala proces revízie ratingov s možnosťou ich zníženia v prípade vlád Talianska, Belgicka, Španielska, Slovinska, Írska a Cypru. Zhoršený výhľad bánk, podobne ako v prípade ich domovských štátov, odôvodnila najmä nepriaznivým vplyvom krízy v eurozóne na hospodársku a finančnú stabilitu.

V prípade Francúzska Fitch zhoršil výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti Société Générale, Groupe BPCE, Dexia Credit Local a La Banque Postale na negatívny zo stabilného.

V Španielsku sa hrozba zníženia ratingu týka ôsmich bánk, vrátane Banco Santander, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria a CaixaBank SA.

Agentúra tiež uviedla, že by mohla znížiť ratingy belgických bánk KBC a Dexia Bank Belgium.

K siedmim talianskym bankám, v prípade ktorých agentúra začala revíziu ratingov s možnosťou zníženia, patrí aj Intesa Sanpaolo, najväčšia banka v krajine venujúca sa retailovej klientele. Ďalej sú medzi nimi aj tretia najväčšia talianska banka Banca Monte dei Paschi di Siena a UBI Banca. Agentúra Fitch zároveň v utorok zhoršila hodnotenie úverovej spoľahlivosti najväčšej talianskej banky UniCredit SpA a oznámila, že pokračuje v monitorovaní ratingov spoločnosti s možnosťou ďalšieho zníženia.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 201 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.008 s.