práve ste tu : Kultúra Film Zoznam súťažných filmov festivalu v Cannes je falošný

Zoznam súťažných filmov festivalu v Cannes je falošný

Napísať e-mail Vytlačiť PDF

BRATISLAVA 3. apríla (WEBNOVINY) - Zoznam súťažných filmov 65. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Cannes, ktorý prenikol na verejnosť, je podľa umeleckého riaditeľa festivalu Thierryho Frémauxa falošný.

Dvadsaťštyri snímok, medzi ktorými sa objavili i diela Terrenca Malicka, Davida Cronenberga či Paula Thomasa Andersona, zverejnila v pondelok francúzska filmová webstránka Blog du Festival de Cannes. Autori informácie na blogu uviedli, že zoznam sa na krátku dobu objavil na oficiálnej stránke festivalu, odkiaľ ho neskôr organizátori stiahli.

"Žiadne informácie neunikli," uviedol Frémaux pre portál Deadline.com. "Výber filmov je v mojej hlave," povedal hlavný delegát a umelecký riaditeľ prestížneho filmového festivalu. "Sú to klamstvá a je nechutné zahrávať sa s takouto vecou. Cannes má svoj kódex, ktorý treba rešpektovať. Tí, ktorí tento kódex nerešpektujú, sa už do Cannes nikdy nevrátia," dodal.

Oficiálna tlačová konferencia k festivalu, na ktorej predstavia zoznam vybraných filmov, sa uskutoční 19. apríla. Organizátori si dovtedy pozrú prihlásené filmy a rozhodnú sa, ktoré z nich budú od 16. do 27. mája súťažiť o Zlatú palmu na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes.

Informácie pochádzajú z webstránok www.deadline.com a www.guardian.co.uk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Štatistika

 
Aktuálne máme 146 hosťov prítomný

Počasie

 

Najdete nás aj tu:

 

Slowo.sk na facebook.com

Slowo.sk na Twitter.com


0.012 s.